Головна » 2018 » Листопад » 14 » Ювілею незалежності Польщі присвячено
13:34
Ювілею незалежності Польщі присвячено

 

Щороку 11 листопада Польща й поляки всього світу відзначають День відновлення незалежності своєї держави. З нагоди цієї події в країні проводять офіційні урочистості, військові паради та концерти. У 2018 році відмічалось сторіччя цієї знаменної дати. Це – свято поляків та польськості.

Нині Польща є суверенною державою, членом Європейського і Північноатлантичного Союзів. Польща будує партнерські стосунки з країнами всього світу, зокрема, і з Україною. Це обумовлено нашими спільними інтересами, глибинними історичними та культурними зв’язками.

13 листопада 2018 року користувачі обласної бібліотеки для юнацтва мали з цього приводу гарну нагоду доєднатися до культури та літературних традицій нашої західної сусідки: відбулось бібліотечне знайомство «Польща літературна: вибирай і читай!» Вивчати з «нуля», або ж поглиблювати вже отримані знання з польської найкраще за допомогою книги. Наша бібліотека в цьому плані має чим пишатися: на полицях зосереджена велика кількість польських видань, як навчального характеру, так і художньої літератури українською та польською мовами.

Початок традиційної зустрічі став для присутніх приємною несподіванкою: учасники польського дитячого театру ляльок «ModernPol» при Житомирській обласній Спілці поляків України, керівником якого є вчитель польської мови Вікторія Зубарева, та учні польської суботньо-недільної школи імені І.-Я. Падеревського при Житомирській обласній Спілці поляків України виконали Гімн Польщі або, як його ще називають, «Марш Домбровського».

Під час зустрічі молоді міста були представлені літературні твори польських авторів різних за періодами і жанрами: «Хрестоносці» Г. Сенкевича, «Знахар» та «Лікар Вільчур» Т. Доленги-Мостовича, «Чотири танкісти і пес» Я.Пшимановського, «Самотність в мережі» Я. Вишневського, «Анна Герман. Гімн любові. Життя, що розповіла вона сама», «Солярис» С. Лема, «Буба» та «Буба. Мертвий сезон» Б. Космовської, «Кава з кардамоном» Й. Ягелло, «Листи кохання» М. Нуровської.

Юні читачі переглядали уривки з художніх та документальних фільмів, насолоджувались музикою Шопена та піснями про Польщу, з увагою та зацікавленістю перегортали сторінки книг польських письменників.

 

Переглядів: 26 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: