Головна » 2018 » Жовтень » 1 » Юридичною мовою про булінг
16:53
Юридичною мовою про булінг

 

Проблеми різного виду злочинності неповнолітніх вимагають постійної і неослабної уваги.

Права однієї людини закінчуються там, де починається знущання з іншої.

27 вересня 2018 року спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Ольга Сейко та Людмила Гелевера зустрілися з молоддю в обласній бібліотеці для юнацтва. Мова йшла про булінг, який визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного або психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини.

Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років, однак вона ще й досі не вивчена. Ще у 1983 році кінорежисером Роланом Биковим було знято фільм «Опудало» за повістю В. Желєзникова. Кінострічка була присвячена саме цій темі.

Як наслідок шкільного насилля в потерпілих з’являються зниження самооцінки, проблеми в навчанні та поведінці, думки про суїцид. За даними психологічних досліджень зарубіжних та вітчизняних шкіл булінг – явище досить поширене в школі: 10 % учнів потерпають від булінгу раз у тиждень, 55 % частково піддаються знущанням, а 26 % батьків вважають своїх дітей жертвами таких дій.

В Україні перші публікації про булінг з’явилися у 2005 р. Сьогодні за дослідженнями Юнісеф 67% підлітків стикаються з булінгом в тих чи інших проявах. У них вдвічі більший ризик залишитися без вищої освіти та роботи, в п’ять разів більша ймовірність отримати судимість.

Спеціалісти розповіли, що мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість, боротьба за владу, потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

Юристи зауважили, що до Верховної Ради подано проект закону про притягнення учасників цькування до кримінальної чи адміністративної відповідальності.

Фахівці розповіли притчу про жорстокість. В одному з монастирів Шаоліню майстер навчав учня. Якось молодик запитав у майстра: «Учителю, а як довідатись, наскільки я жорстокий?» «Щоразу, коли завдаватимеш удару своєму ворогу, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо одного разу ти болю не відчуєш – знай, жорстокість поглинула тебе».

Будьмо ж толерантними один до одного і самих до себе.

На завершення заходу ведучі запропонували інтерв’ю з відомими житомирянами: співаками Олександром Воєвуцьким, Іриною Шинкарук і Артемом Кондратюком. А продюсер молодіжного проекту «Академія зірок» Сергій Вікторов сказав: «Слід заохотити молодь до занять художньою творчістю, музикою, спортом. Нехай краще боулінг, ніж булінг».

Ми повністю приєднуємося до його думки.

 

Переглядів: 58 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: