Головна » 2018 » Грудень » 21 » Як вшановували нашого житомирського скульптора у бібліотеці для юнацтва
10:53
Як вшановували нашого житомирського скульптора у бібліотеці для юнацтва

 

20 грудня 2018 року о 12.30 в обласній бібліотеці для юнацтва до 75-річчя від дня народження Василя Фещенка відбувся вечір-вшанування «Промені хисту скульптора Василя Фещенка».

На початку грудня, напередодні ювілею скульптора, бібліотекарі юнацької відвідали майстерню народного художника України Василя Фещенка. Гостинний, веселий, доброзичливий хазяїн охоче відповідав на наші питання, згадував яскраві роки, події, людей, і весь наш день наповнив особливим теплом, світлом, сенсом, розумінням, що найцінніші скарби – це люди.

За плечима Василя Івановича більше півстоліття сумлінної праці. Митець небайдужий до України, він належить до тих людей, які творять її чудеса та красу.

Через світ створених упродовж творчого життя мистецьких образів перед нами вимальовується і образ самого автора – добродійної людини, яка всім єством закорінена у стихію українського життя, закохана в духовну красу наших людей.

Василь Іванович Фещенко – член Спілки художників України, народний художник України, лауреат премії ім. Івана Огієнка.

Творчий доробок скульптора, презентований на 18 виставках, – в Україні, Азербайджані, Росії. Митець – учасник щорічних обласних виставок монументального мистецтва. Його роботи є в експозиціях музеїв Житомира, Ужгорода, Кіровограда, Львова, Нальчика, Баку, Михайловграда. Їх можна побачити в Національному музеї образотворчого мистецтва України.

У доробку майстра галерея портретних образів: скульптурне зображення Марка Вовчка, погруддя-пам’ятник композитору Віктору Косенко, скульптурні зображення Святослава Ріхтера, меморіальна дошка та пам'ятник Оноре де Бальзаку, пам’ятник митрополиту Іларіону.

Це майстер, який володіє своєю професією. Він працює в традиційному реалістичному ключі, зосереджуючи свою увагу на зображенні дуже чітких портретних рис і глибоких внутрішніх почуттів своїх відомих знайомих або історичних постатей.

«Він заслуговує на таке ж визнання, як і його видатний земляк Сергій Корольов», – сказав про скульптора заслужений працівник культури України, кобзар Микола Нечипоренко.

Завдяки своєму хисту скульптор Василь Іванович Фещенко залишає нам у камені мінливі портрети вічності.

На жаль, Василь Іванович не був присутній на вечорі через хворобу. Присутній молоді було запропоновано відеозвернення скульптора.

Своїми враженнями від тривалого спілкування із Василем Фещенком поділилася фахівець відділу етнографії Житомирського краєзнавчого музею – Валентина Невеська. Старшокласниця Тетяна Свириденко на честь скульптора виконала для присутніх студентів кавер з репертуару британського рок-гурту «Queen» – пісню «Bohemian Rhapsody».

Тож побажаємо Василю Івановичу подальшої щасливої творчої долі. Хай йому щастить!

 

Переглядів: 50 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: