Головна » 2017 » Грудень » 21 » Як ми бібліотеку перейменовували…
16:03
Як ми бібліотеку перейменовували…

 

В житті кожного свідомого громадянина є улюблена бібліотека, яка є місцем сили, спокою та інформації. Обласна бібліотека для юнацтва давно стала таким місцем для багатьох житомирян і не дарма. Але час від часу в житті бібліотеки з’являються пропозиції надати їй те чи інше ім’я. Саме так сталося і цього разу.

Вперше про надання імені бібліотеці заговорили під час проведення фокус-групи «Місце бібліотеки в соціокультурному просторі Житомира» ще 20 вересня. Саме тоді прозвучала така думка, що бібліотеці не варто присвоювати чиєсь ім’я, а краще було б назвати її молодіжною: «номінальна зміна назви дозволить бібліотеці розширити коло своїх інтересів, а молодій громаді міста це буде своєрідним сигналом, що це місце саме для них – приходь, розвивайся. А ще зміна назви може спрацювати як соціальна психологія: навіть літня людина, приходячи до Молодіжної бібліотеки, відчуватиме себе у психологічній зоні комфорту». Варто зазначити, що, дійсно, в Україні 24 спеціалізовані бібліотеки, які обслуговують юнацтво, а лише 3 з них – молодіжні – Дніпропетровська, Рівненська, Тернопільська. Колектив бібліотеки вирішив провести громадські обговорення з цього питання і виявити, а чи справді варто називати юнацьку якось по-іншому.

Перші збори трудового колективу відбулися 23 жовтня 2017 року, на яких йшлося про присвоєння бібліотеці імені Олени Теліги. Обговорюючи можливість надання бібліотеці імені Олени Теліги, видатної громадської діячки, поетеси, публіцистки, борчині за незалежність, задались питанням, а чи має вона стосунок до Житомира та запропонували переглянути імена відомих земляків. Серед імен, які називалися, були прізвища таких відомих земляків: Є. Концевича, Ю. Ґудзя, Б. Тена, Л. Українки, О. Довженка, В. Шинкарука.

Протягом листопада обласна бібліотека для юнацтва проводила опитування в бібліотеці серед читачів та в мережі Інтернет: на сайті бібліотеки, сторінці в Фейсбуку, гугл-формі. У голосуванні взяли участь 187 респондентів. За результатами опитувань: 70 відповідей було отримано за бажання залишити назву без змін; 28 – за присвоєння імені Євгена Концевича; 26 – імені Олени Теліги; 20 – імені Бориса Тена; 19 – імені Валентина Грабовського; 9 – за назву «молодіжна»; 9 – імені Юрка Гудзя, 1 – імені Миколи Сціборського; 2 – імені Василя Шкляра.

14 грудня 2017 року відбулись громадські обговорення «Бібліотека імені ???»,  на яких присутніми були культурні діячі, краєзнавці, педагоги, бібліотекарі, представники громадських організацій та активна громада міста. Олена Люблянська, директор обласної бібліотеки для юнацтва, ознайомила присутніх з результатами опитувань та зауважила, що думка громади міста Житомира важлива і передала слово присутнім.

Василь Врублевський, директор обласної універсальної бібліотеки імені О. Ольжича, та Лариса Мозгова, заступник директора обласної бібліотеки для дітей, з розумінням поставилися до бажання бібліотеки стати молодіжною, проте звернули увагу на виникнення організаційних та юридичних проблем в майбутньому, а тому порадили такої назви все ж уникати.

Під час громадських обговорень найчастіше звучало ім’я Євгена Концевича. Геннадій Махорін, Григорій Цимбалюк, Світлана Штатська-Гресь зазначили, що постать Євгена Концевича є знаковою для Житомира, адже його вклад в розвиток молоді міста дуже великий. Серед друзів-побратимів Євгена Концевича були: Надiйка Свiтлична, В’ячеслав Чорновол, Євген Сверстюк, Борис Тен, Iван Дзюба, Людмила Дашкевич, Алла Горська, Михайлина Коцюбинська, Валерiй Шевчук...

Роман Насонов, директор Житомирського обласного краєзнавчого музею, висловив сумнів у необхідності та доцільності перейменування бібліотеки. Адже варто враховувати думку молоді, а на громадських обговореннях більшість присутніх були люди старші за 35 років. Прозвучала думка, що для молодого покоління іменування бібліотеки не відіграє важливої ролі і необхідно враховувати більшість голосів серед опитаних, які вказували на те, щоб лишити все без змін.

Під час голосування за присвоєння бібліотеці імені Євгена Концевича проголосувало 12 осіб, але більшість віддали свої голоси за те, щоб обласна бібліотека для юнацтва не присвоювала собі жодних імен. Отож, по завершенню громадських обговорень ухвалили залишити назву бібліотеки без змін та рекомендували колективу розглянути можливість присвоєння установі імені Євгена Концевича.

 

Переглядів: 219 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
Уф! Пронесло і на цей раз! Юнацькій бібліотеці личить бути поза політичною кон'юктурою! Тримайтесь рідненькі!

Ім`я *:
Email *:
Код *: