Головна » 2018 » Квітень » 26 » Голокост на Житомирщині. Зустріч з науковцями та дослідниками.
09:07
Голокост на Житомирщині. Зустріч з науковцями та дослідниками.

 

 

23 квітня 2018 року о 13.00 в обласній бібліотеці для юнацтва до Дня пам’яті жертв Голокосту відбулась зустріч з науковцями та дослідниками на тему «Дослідження гітлерівського окупаційного режиму на Житомирщині».

На заході обговорили такі теми:

  • «Нацистський окупаційний режим на Житомирщині» – Стельникович Сергій Володимирович, доктор історичних наук, доцент кафедри історії України ЖДУ ім. І. Франка у своїй доповіді розповів про окупацію нашої області німецькими військами та встановлення фашистського режиму на її території. А також зазначив, що в Україні під час Другої світової війни діяло три військовопольові Ставки Верховного Головнокомандування німецьких військ. Одна з них, яку контролював Генріх Гімлер знаходилась в передмісті Житомира. Сергій Володимирович ознайомив з історією виникнення німецьких колоній на території Житомирської області та концентраційного табору Шталаг 358.
  • «Голокост на Житомирщині». За книгою «Історія євреїв Житомирщини» – Рудницька Наталія Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЖДУ ім. І. Франка. У своїй книзі автор розкрила особливості життя єврейських громад Житомирщини в різні періоди історії, починаючи з IV століття. Навела жахливу статистику знищення євреїв (близько 75000) у Житомирській області під час Другої світової війни. Масові розстріли відбувались в районі Богунії та на хуторі Довжик. Наталія Василівна розповіла про жахливі знущання над євреями, місця їхніх могил. «Ми, житомиряни, маємо знати трагічні сторінки історії, щоб не допустити їхнього повторення у майбутньому» зауважила викладач.

Із своїми дослідженнями з обговорюваної теми ознайомив присутніх і Магалецький Андрій Михайлович, магістрант історичного факультету ЖДУ ім. І. Франка, вчитель історії Житомирської ЗОШ №21. У своїй доповіді «Праведники світу на Житомирщині» він зазначив, що в Україні нараховується 2573 людей, які рятували євреїв під час Голокосту, а це 4 місце в світі. В Житомирській області більш як 100 жителям було присвоєно почесне звання «Праведник України». Ці люди, ризикуючи власним життям, здійснювали громадянський подвиг, рятуючи євреїв від нацистської розправи.

Відео зі свідченнями очевидиці Голокосту Гені Соколовської підготувала Олефір Дарина Сергіївна, студентка 2 курсу історичного факультету ЖДУ ім. І. Франка. Дарина досліджує цю тему та збирає матеріал для подальшого дослідження. На відео Геня Соколовська розповідає про найстрашніший період у її житті, та про те, як вдалось вижити.

На заході також була присутня Вишневецька Ірина Олександрівна, керівник общинних програм БЦ «Хесед Шломо», завідувач відділом зв’язків із громадськістю та науково-просвітницької роботи Музею космонавтики Житомирської обласної ради, яка розповіла про роботу щодо збереження пам'яті про Голокост. Вона працює над відродженням єврейської культури і традицій на Житомирщині та проводить низку заходів зі збереження національної пам’яті.

На завершення заходу викладачі Стельникович Сергій Володимирович та Рудницька Наталія Василівна подарували бібліотеці свої книги, які викликають значний інтерес у наших читачів.

   

Переглядів: 95 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: