Головна » 2018 » Листопад » 22 » Голодомор. Юнацька пам’ятає
11:02
Голодомор. Юнацька пам’ятає

 

Останню суботу листопада в Україні оголошено Днем пам’яті жертв Голодоморів, а український народ цього дня запалює свічу на знак пошани до загиблих внаслідок трагедії.

Верховна Рада України у 2006 році визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин, перебігу та наслідків національної катастрофи українців.

20 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся  урок пам’яті «Трагедія незнищеної волі». Спікер зустрічі - Геннадій Леонідович Махорін, кандидат історичних наук, краєзнавець, дослідник та автор численних книг з історії України і Житомирщини розповів про одну з найжахливіших сторінок історії українського народу. Історик, спираючись на архівні документи та спогади очевидців, дав оцінку тогочасним подіям, зупинився на малодосліджених аспектах голодомору, зокрема на зовнішньополітичних чинниках катастрофи, масштабах і формах опору українського селянства. Геннадій Леонідович наголосив на тому, що український народ не був безвольною жертвою геноциду, а відчайдушно боровся не лише за хліб, а й за свою людську цінність, виявляючи доброту, готовність прийти на допомогу, порятувати від загибелі. За умов геноциду, зазначив історик, люди не втратили гуманізм і волю до життя. На думку Геннадія Махоріна голодомор був внутрішньою війною, в якій український народ програв, але виявив при цьому високу гуманність. Геннадій Леонідович закликав молодь шукати в історичному минулому ті аспекти, що підносять дух та возвеличують український народ у боротьбі з ворогами.

Кожен із присутніх мав змогу осмислити нашу історію, трагічні її сторінки, що примушують сьогодні стискатися людські серця.

   

Переглядів: 20 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: