Головна » 2018 » Жовтень » 19 » Фахівці об’єднаної консультативної групи здійснили виїзд до Народицької ОТГ
15:57
Фахівці об’єднаної консультативної групи здійснили виїзд до Народицької ОТГ

Сьогодні в нашій країні вже четвертий рік триває реформа децентралізації, яка вносить певні зміни і чинить вплив на діяльність багатьох інституцій. Готовими до змін серед закладів культури мають бути і бібліотеки.

Фахівці обласних бібліотек м. Житомира із радником з питань децентралізації Житомирського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергієм Романовичем здійснили перший спільний виїзд до Народицької ОТГ та відвідали Народицьку селищну бібліотеку. Подібні виїзди здійснюватимуться з метою моніторингу діяльності та надання консультаційної, методичної та практичної допомоги бібліотекам громад в умовах децентралізації, і саме тим бібліотечним працівникам, хто прагне до змін і зацікавлений у розвитку. «Не потрібно ламати, залякувати і примушувати. Працювати потрібно з тим, хто хоче вчитись і розвиватись», – неодноразово наголосив Сергій Романович.

Показав презентацію «Децентралізація на Житомирщині», нагадав про міжнародні програми та проекти, до яких можна долучитися і отримати грантові кошти, навів приклади успішної діяльності бізнесових та бюджетних установ у громадах.

Бібліотека – це осередок, де люди різних вікових категорій зустрічаються, збираються, обмінюються інформацією, отримують нові знання. Але не завжди керівники ОТГ бачать потенціал бібліотек і не знають, як його використовувати. Тому саме зараз бібліотекарі мають розширити обізнаність кожного мешканця щодо можливостей бібліотеки, підвищити свій статус, ефективно організувати бібліотечну роботу, показати в новому руслі, розвинути і осучаснити, довести що бібліотека є складовою громади, осередком популяризації книги, інформаційним посередником між владою та населенням, соціокультурним центром – такої спільної думки трималися учасники консультаційної групи.

Фахівці за круглим столом обговорили важливі питання організації роботи бібліотек, розширення сфери послуг, поділилися історіями успіху щодо якісного обслуговування населення.

Були запропоновані дієві практики з організації дитячих таборів при бібліотеці під час літніх канікул, організацію дозвілля дітей в позаурочний час, говорили про волонтерство і залучення населення до спільного проведення заходів, тренінгів, семінарів, консультацій, майстер-класів.

Про програму проекту «Пульс», яку реалізує асоціація міст України в партнерстві з радою наукових досліджень та обмінів IREX, досвід бібліотек Польщі розповіла заступник директора з наукової роботи обласної дитячої бібліотеки Лариса Мозгова.

Як порозумітися з владою та стати партнером, реалізатором проектів та ініціатором різноманітних заходів у громаді, чим зайняти молодь, робота з людьми літнього віку, реформа в освіті та медицині – саме на такі актуальні теми розмовляли учасники круглого столу.

Головний методист обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича Галина Козаченко звернула особливу увагу на законодавчі та нормативно-правові акти у бібліотечній сфері та методичні рекомендації з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах. Вона надала консультації щодо організації народознавчих куточків, музеїв у структурі бібліотек, встановлення зручного графіку роботи, розроблення Положення про селищну бібліотеку.

А ще багато розмовляли про людиноцентрований дизайн, інформаційну модернізацію, наповнення сучасною технікою та літературою, креативні індустрії, публікації, оголошення, статті в місцевій пресі, PR-кампанію. Адже на шляху до змін бібліотеки мають не відставати від реформи і стати помічником та інформаційним центром у своїй громаді.

 

 

 

Переглядів: 126 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: