Главная Житомирська обласна бібліотека для юнацтва Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 23.09.2017, 19:29
Меню сайта

Наше опитування
Як Ви проводите свій вільний час?
Всього відповідей: 409

Главная » Архів матеріалів
           4 листопада 2010 року, в рамках засідань школи правових знань "Підліток", відбувся конкурс знавців права "Ти - людина, отже маєш права", в якому взяли участь  юні правознавці - учні 10-х класів ЗОШ №26 та №28. Конкурс складався з 6-ти турів, найцікавішими з яких стали "Правова ситуація", "Літературний" і "Розвідка боєм".
           Компетентному журі, до складу якого увійшли начальник відділу Головного управління юстиції в Житомирській області Світлана Шостак, головний спеціаліст управління культури і туризму облдержадміністрації Альона Пшевлоцька, провідний спеціаліст міського центру соціальних служб для молоді Віталій Скороход, юрист Богунської районної ради м. Житомира Наталія Раузе, директор Обласної бібліотеки, заслужений працівник культури України Надія Семенюк, було не просто оцінювати знання конкурсантів тому, що всі вони виявились ерудованими та добре підготовленими.
           За підрахунками балів переможцем конкурсу стала команда ЗОШ №16 "Знавці права", яку нагороджено дипломом та кубком. Всі учасники конкурсу отримали заохочувальні призи.
Переглядів: 389 | Додав: admin | Дата: 08.11.2010 | Коментарі (0)

        27 жовтня 2010 року проведено вечір-портрет "Я Всесвіту - боржник", присвячений 75-річчю від дня народження Бориса Олійника, українського поета, публіциста.
         Запрошені на захід студенти будівельного коледжу ознайомились з життєвим і творчим шляхом митця, який залишається володарем у царстві краси слова. Його твори чарували, чарують і будуть чарувати не одне покоління юних сердець.
         Увазі присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка під назвою "Формула вічності поезії".
Переглядів: 420 | Додав: admin | Дата: 28.10.2010 | Коментарі (0)

         20 жовтня 2010 року було проведено краєзнавчо-мистецьку годину «Світло його таланту» для учнів ВПТУ(інтернату), яка була присвячена 95-річчю від дня народження Святослава Теофіловича Ріхтера.         
       
Юнаки та дівчата прослухали розповідь про життєвий та творчий шлях генія, який творив у неспокійному і трагічному ХХ столітті, прагнув протистояти темряві невігластва і байдужості.        
        А також дізналися учні, що в 1960-1980 роках Ріхтер вів активну концертну діяльність, даючи більше 70 концертів на рік. Святослав Ріхтер - основоположник ряду музичних фестивалів. Іменем Ріхтера названо музичну школу №2 у місті Житомирі.    
Переглядів: 408 | Додав: admin | Дата: 21.10.2010 | Коментарі (0)

         20 жовтня 2010 року проведено "круглий" стіл «Золота перлина Поліського слова» (зустріч із молодими поетами Житомирщини).       
         Учасники круглого столу – учні ЗОШ №19, студенти ЖДУ ім. І.Франка мали змогу поспілкуватися з молодими поетами К.Марчук, М.Єнжиєвською та О.Трохимчук, які є членами літературного гурту "Кварта" та почути чудове виконання авторських поезій. Про напрямки сучасної поезії розповів старший викладач кафедри українського літературознавства ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету ім. І.Франка Володимир Білобровець.
         Працівники бібліотеки зробили огляд літератури "Молоді поети Житомирщини".
Переглядів: 399 | Додав: admin | Дата: 21.10.2010 | Коментарі (1)

          11 жовтня 2010 року відбулася біографічна хроніка "Михайло Грушевський - перший Президент України"(до відзначення подій Української революції 1917-1921рр.. та вшанування памяті її учасників).
          На захід був запрошений кандидат історичних наук, викладач кафедри історії ЖДУ імені І.Франка Г.Л.Махорін. Присутні у залі студенти КІБіТу почули цікаву інформацію з останніх досліджень про життя і діяльність М.Грушевського.
         До уваги студентів була представлена книжкова виставка "Наш перший Президент - Михайло Грушевський".
Переглядів: 446 | Додав: admin | Дата: 11.10.2010 | Коментарі (0)

         5 жовтня 2010 року було проведено творчий портрет "Поет суворої любові"(до 130-річчя від дня народження С. Чорного(О.М. Глікберг)).
         Саша Чорний - один з найвизначніших російських сатириків 20-го сторіччя. Він і нині улюблений автор мільйонів читачів, ідеал кращих сучасних російських гумористів. А житомирянам він дорогий і близький тим, що понад 100 років тому блукав вулицями нашого міста.
         Запрошені на захід учні 10-х класів ЗОШ №20 мали змогу познайомитися  з дивовижним світом сатири російського поета С.Чорного. До уваги учнів була представлена книжкова виставка "Гейне з Житомира", а також переглянуто фільм, присвячений С.Чорному.
Переглядів: 443 | Додав: admin | Дата: 05.10.2010 | Коментарі (0)

         28 березня 2010 року відбулась літературно-музична композиція "І сміятись і мислити...", присвячена 165-й річниці від дня народження І. Карпенка-Карого.          Старшокласники гімназії №3 ознайомились з творчим надбанням громадського та культурного діяча, визначного організатора українського професійного театру, актора та режисера, видатного драматурга, п'єси якого ввійшли в золотий фонд української літератури. Визначальними рисами драматургії Карпенка-Карого були постійна увага до явищ суспільного життя та мистецька аналітичність, широка жанрова палітра, гострота колізій, тощо.
          Присутні мали можливість побачити уривки з п'єс драматурга "Мартин Буруля", "Сто тисяч" у виконанні старшокласників. Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Талант і творчість".
Переглядів: 513 | Додав: admin | Дата: 28.09.2010 | Коментарі (0)

        22 вересня 2010 року з учнями гімназії №3 відбувся День бібліографії "І пам'ять згадкою торкає", присвячений бібліографічним покажчикам історичної тематики.
        Старшокласники мали змогу дізнатися про походження слів "бібліографія", "покажчик", ознайомитись з бібліографічними розвідками : "Дорогоцінна спадщина слов'янського народу"(до 825-річчя "Слова о полку Ігоревім"), "Гетьман України Пилип Орлик - творець першої української Конституції"(до 300-ї річниці прийняття  Конституції гетьмана Пилипа Орлика) та біобібліографічним нарисом "Жінка-таємниця, жінка-символ, жінка-зброя"(до 505-річчя від дня народження Роксолани). Розповідь ведучих доповнював показ мультимедійних слайдів та документальних фільмів.
        Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Видатні постаті в історії України".
Переглядів: 450 | Додав: admin | Дата: 22.09.2010 | Коментарі (0)

              21 вересня 2010 року відбувся вечір-спогад "Я родився і жив для добра і любові"(до 115-річчя від дня народження Сергія Єсєніна, російського поета).
              На заході були присутні студенти технологічного коледжу, для яких прозвучали твори поета різних періодів, під неповторні мелодії фортепіано та співу доцента кафедри музики ЖДУ ім. Франка Плотницької. Вірші поета читала студентська молодь.  Доповненням до заходу була тематична виставка-портрет "Поэт березовой Руси".
Переглядів: 459 | Додав: admin | Дата: 21.09.2010 | Коментарі (0)

          17 вересня 2010 року було проведено панораму мистецтва "Український кінематограф: минуле та сучасність"(до Дня українського кіно) для старшокласників 10-х класів ЗОШ №27.
          Кіно може бути засобом самопізнання і засобом самообману, залежно від того в чиїх руках воно перебуває. Яким має бути сучасний український фільм? Саме сучасний, саме український і знятий за державні кошти. На ці та інші питання мали змогу дати відповідь учні, переглянувши мультимедійну презентацію про перші десятиліття кіно в Україні, про фільми кінорежисерів О.Довженка, І.Савченка; про розвиток кіномистецтва воєнної доби; про напрям поетичного кіно в Україні; про українських акторів; про труднощі, досягнення та перспективи.
                                                                            Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "На екранах України".
Переглядів: 489 | Додав: admin | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 41 42 43 44 »
Форма входа

Календар новин
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Пошук

Крилаті вислови
«Книги — морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить»
             І.Я. Франко

Як музика не може прожити
дня, щоб не взяти до рук
музичного інструмента, не
творити і не діставати від
цього насолоди, — так
людина не мо­же обійтися
без книжки
         В.О. Сухомлинський

«Хліб годує тіло,
а книга — розум»
         Народне прислів'я

Статистика

ОБЮ © 2017