Головна » Архів матеріалів
         9 лютого 2011 року було організовано віртуальну екскурсію "Залами музеїв Лесі Українки" (до 140-річчя від дня народження Лесі Українки, української поетеси).
         Старшокласникам ЗОШ №20 було цікаво побачити експозиції музеїв Лесі Українки   в   м. Новограді-Волинському     Житомирської     області,
с. Колодяжному Волинської області за допомогою мультимедійних засобів та послухати розповіді бібліотекарів про них. На заході звучали вірші Лесі Українки та поезії українських авторів про нашу талановиту землячку, а музичний супровід збагатив враження під ... Читати далі »
Переглядів: 348 | Додав: admin | Дата: 10.02.2011 | Коментарі (0)

         27 січня 2011 року було проведено тематичний вечір "Життя поезію несе", присвячений ранній творчості П.Тичини і приурочений до 120-річчя від дня народження поета.
         Присутні на заході учні ЗОШ №19 мали можливість прослухати кращі поезії з ранньої творчості Павла Тичини та пісні на його слова.
         Завершенням заходу став перегляд книжково-ілюстративної виставки "Безмежний простір поезії".
Переглядів: 366 | Додав: admin | Дата: 28.01.2011 | Коментарі (0)

            25 січня 2011 року в рамках цільової комплексної програми "Турбота має адресу" відбулася зустріч працівників бібліотеки з учнями ЖВПТУ-інтернату (осіб з обмеженими фіз.можливостями), яка була приурочена Дню пам'яті героїв Крут і мала назву "Їх слава буде пломеніти"
            Юних слухачів не залишила байдужими розповідь про бій під Крутами, про мужність і героїзм, про незламність духу української молоді, яка склала іспит зрілості, ставши на боротьбу за Українську волю і Державність.
            Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Волі народної дзвін".
Переглядів: 384 | Додав: admin | Дата: 26.01.2011 | Коментарі (0)

           20 січня 2011 року відбулася година історичної пам'яті "В нас єдина мета - Україна свята".
           Викладач технологічного коледжу Лариса Антонова розповіла студентам будівельного коледжу, що день 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Софією Київською відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
           Молодь з увагою слухала і розповідь бібліотекаря про діячів УНР та ЗУНР біля книжкової художньо-публіцистичної  виставки "Горнусь до тебе, Україно".
Переглядів: 338 | Додав: admin | Дата: 21.01.2011 | Коментарі (0)

         У рамках засідання клубу "Юний краєзнавець" було проведено краєзнавчу вітальню "Світло різдвяної зірки" (цикл зимових свят). Запрошено на засідання клубу завідуюча відділом етнографії краєзнавчого музею Валентина Невецька розповіла старшокласникам гімназії №3 про історію, традиції, звичаї та обряди святкування новорічно-різдвяних свят на Поліссі.
         Юнаки та дівчата мали змогу переглянути музейні експонати: намітку, плахту, пояс-крайку, фартух, керсетку і вишитий рушник.
         Завершенням заходу став перегляд книжково-ілюстративної виставки "Традиції і звичаї українського народу".
Переглядів: 367 | Додав: admin | Дата: 17.01.2011 | Коментарі (0)

         15 грудня 2010 року в ВПТУ-інтернаті працівниками ОБЮ було проведено слайд-вернісаж "Майстер бездоганного портрету"(до 265-річчя від дня народження Д.Г.Левицького, російського живописця-портретиста).
          Учні
мали змого прослухати розповідь про життя, творчість, епоху, в якій творив майстер та переглянути найвідоміші картини - галерею його сучасників. Це дало змогу переконалася в його геніальній майстерності та надзвичайній працездатності.
          Творчість Левицького - вершина у розвитку реалістичного портрету XV
III ст. Це історія Росії в особах - радісне уславлення людини. Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Володар простору і часу".
Переглядів: 401 | Додав: admin | Дата: 16.12.2010 | Коментарі (0)

          14 грудня 2010 року в Обласній бібліотеці для юнацтва було проведено вечір-портрет "Нехай Україна у щасті буя у тім нагорода і втіха моя"(до 170-річчя від дня народження М.П. Старицького, українського поета, драматурга).
          Всеосяжність інтересів, діловий громадський темперамент спонукали М.П. Старицького до роботи в різних галузях культури. Він був організатором театральної справи в Україні - одним із тих невтомних трудівників, чиєю подвижницькою працею живиться кожна національна культура.
          Він був великим гуманістом, людиною, яка весь свій талант присвятила пробудженню в людських душах доброти, милосердя, людяності.
          Вшановуючи пам'ять Михайла Старицького у 170-й рік від дня його народження ми всі низько схиляємо голови перед висловом І. Франка, який найточніше виразив суть творчого буття українського драматурга: "Талант щедрий та народний".
          Запрошені на вечір юнаки та дівчата гімназії №3 мали змогу ознайомитись з життєвим та творчим шляхом М.П. Старицького та побачити уривки з п'єси "За двома зайцями" у виконанні старшокласників. Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Гросмейстер української культури".
Переглядів: 412 | Додав: admin | Дата: 14.12.2010 | Коментарі (0)

        9 грудня 2010 року відбулося чергове засідання клубу «Юний краєзнавець», присвячене 110-й річниці від дня  заснування Товариства дослідників Волині, - «Палітра рідної землі».
        Запрошений на круглий стіл головний редактор приватного краєзнавчого товариства «Волинь», заслужений журналіст України Георгій Мокрицький розповів студентам ЖДУ ім. І.Франка, ЖВПУ будівництва і дизайну, Університету сучасних знань та ЖТК про історію створення найвизначніших архітектурних пам’яток м. Житомира. Учасники круглого столу з цікавістю слухали досі невідомі факти з історії архітектури рідного міста, а також мали змогу почути відповіді на хвилюючі їх запитання. Працівники бібліотеки ознайомили юнаків та дівчат з книжково-ілюстративною виставкою «Мій край – моя історія жива», на якій були представлені книги та періодичні видання з історії рідного краю, про видатних особистостей житомирщини.
Переглядів: 371 | Додав: admin | Дата: 10.12.2010 | Коментарі (0)

     8 грудня 2010 року в приміщенні  для учнів ЖВПУ сервісу та дизайну було проведено музично-поетичну акварель "Зелене дерево життя"(по сторінках книги "Сім днів" Леоніда Волинського).  Під чудовий музичний супровід учні училища дізналися про життя і творчість нашого земляка, художника, письменника, мистецтвознавця - Леоніда Волинського, який проживав в м. Житомирі з 1915 по 1933 рр на вулиці 1-го Травня №45.
      Головна справа його життя - участь у порятунку скарбів Дрезденської картинної галереї в травні 1945 року на території Саксонії. Юнаки та дівчата за допомогою мультимедійної презентації мали можливість разом з автором книги і його товаришами пройти тими дорогами та спуститися разом з ними в тунелі, штольні, каменоломні в пошуках картин Дрезденської галереї.
      Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Зелене дерево життя".
Переглядів: 360 | Додав: admin | Дата: 09.12.2010 | Коментарі (0)

          7 грудня 2010 року в рамках літературно-мистецької вітальні «Від серця до серця» відбувся вернісаж робіт учнів художньої школи м. Житомира «Україна, українці, повсякденний побут».
          Запрошені старшокласники ЗОШ №20 мали змогу почути музично-поетичну розповідь про символи українства: хату, рушник, прядку, вітряк, горщик, ярмарок. Про своїх учнів, художню школу та їх традиції розповіла директор художньої школи Олена Павлівна Дубініна.
          Україна – це все, що навколо нас, усе, чим живемо й про що мріємо, це наші батьки, друзі, вчителі. Кожен рух нашої душі, кожен наш вчинок, життєвий крок стосується нашої країни.
Переглядів: 368 | Додав: admin | Дата: 08.12.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 41 42 43 44 45 46 »