Головна » Архів матеріалів
               11 травня 2011 року старшокласники міської гімназії №3, бібліотекарі та читачі районних і сільських бібліотек зібралися на літературно-музичний вечір "Україна починається з сім'ї", присвячений Дню Матері і Дню Сім'ї. Невипадково ці два свята ідуть поруч. Адже саме матері дали життя своїм дітям і тим самим поклали початок нині існуючим сім'ям.
             На вечорі звучали вірші місцевих поетів, українські пісні у виконанні артистів фольклорного ансамблю національного обряду "Родослав": заслуженого артиста України Віталія Поліщука, солісток Валентини Смуляр та Любові Напольської, музичного керівника Антона Пасенчука.
           Під час заходу було підведено підсумки першого туру Всеукраїнського конкурсу "Культурна спадщина України очима молоді", переможцями якого стали: Ірина Ляхович(Новоград-Волинський район, с. Киянка); Олександра Курсон(смт.Попільня); Антоніна Ясиневич(Новоград-Волинський район, с. Сусли); Наталія Стаднік(смт.Романів); Євген Муковнін(Житомирський район, с.Тетерівка); Анна Корнєєвець(м.Житомир).
             Заслужений працівник культури України, директор Обласної бібліотеки для юнацтва Надія Семенюк подякувала молоді за участь у конкурсі, нагородила їх дипломами та цінними подарунками.
          &nbs ... Читати далі »
Переглядів: 365 | Додав: admin | Дата: 12.05.2011 | Коментарі (0)

       5 травня 2011 року пройшов вечір-реквієм "Зорять з граніту вічнії солдати, болями їхніми пам’ять живе", присвячений 66-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
       На свято був запрошений учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, гвардії полковник у відставці Інокентій Іванович Челпанов, який поділився зі студентами будівельного коледжу спогадами про події тих буремних років, розповів про мужність, стійкість і самовідданість, патріотизм воїнів в роки Великої Вітчизняної війни.
      У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки.
       Хвилиною мовчання була вшанована світла пам'ять тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги.
       Працівниками бібліотеки була підготовлена книжково-ілюстративна виставка-панорама "Навічно в пам’яті народній".
Переглядів: 410 | Додав: admin | Дата: 05.05.2011 | Коментарі (0)

            26 квітня 2011 року було проведено вечір-реквієм «І все перекреслив урановий атом», приурочений 25-й річниці аварії на ЧАЕС. У такий спосіб працівники бібліотеки намагалися за допомогою, літературно-музичної композиції, мультимедійних засобів розповісти старшокласникам ЗОШ №5 про події 1986-го року.
            Ядерний кинджал врізався в саме серце – місто Прип’ять, променевий скальпель пройшовся по генетичному коду великого народу. Трагічні наслідки аварії щорічно підсумовуються числом жертв, зростанням і ускладненням захворювань, збільшенням смертності людей.  І скільки б часу не пройшло, біль не вщухне, тривога не покине людей, пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсису.
            Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять тих хто, ризикуючи своїм життям, взяв на себе жар полум’я і смертоносний подих реактора. Чорнобиль атомний. Він, мабуть, зникне після того, як ми витравимо в собі Чорнобиль духовний.
             Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Чорнобиль - це набат і біль".
Переглядів: 363 | Додав: admin | Дата: 26.04.2011 | Коментарі (0)

        21 квітня 2011 року в рамках літературно - мистецької вітальні «Від серця до серця» вібувся арт – вернісаж «Я себе повинен дивувати» (до 75- річчя від дня народженя І.С. Марчука, класика сучасного українського живопису).
        Запрошені студенти будівельного коледжу мали змогу познайомитись з життям і творчістю Іва́на Степа́новича Марчука, народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, почесного члена наукової ради Міжнародної академії сучасного мистецтва «Золота гільдія».
        Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанизму». Кожна картина живописця – це новела, це філософія життя. Доробок художника - чотири з половиною  тисячі  унікальних творів. У 2007 році І.Марчук потрапив до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності.
        На заході студенти мали змогу переглянути уривки з документального фільму про цю особистість.
        Увазі молоді також була представлена виставка робіт просторового мистецтва майстра Івана Пьострого: храми, церкви, мечеті.
Переглядів: 383 | Додав: admin | Дата: 25.04.2011 | Коментарі (0)

          19 квітня 2011 року, в рамках засідань школи правових знань "Підліток", відбувся вечір-зустріч ""Стоп" насильству в сім'ї" за участю працівника обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Людмили Гуменної та старшокласників ЗОШ №20.
          Фахівець розповіла, що насильсьтво в сім'ї - одна з найбільш поширених і загальновідомих соціальних проблем. Майнове розшарування суспільства, соціально-побутова невлаштованість, безробіття, юридична безправність, загальна психологічна напруженість, яка часто призводить до алкоголізму і наркоманії, втрата морально-психологічних орієнтирів негативно відбивається на мікрокліматі в сім'ї. Проявом сімейного неблагополуччя є насильство в родині, що сьогодні набирає загрозливих розмірів. Старшокласники також мали можливість переглянути документальний фільм по темі засідання.
          Працівниками бібліотеки було оформлено книжково-ілюстративну виставку-роздум "Насильсьтво в сім'ї: як йому запобігти?".
Переглядів: 358 | Додав: admin | Дата: 20.04.2011 | Коментарі (0)

        14 квітня 2011 року на засіданні клубу "Юний краєзнавець" в Обласній бібліотеці для юнацтва відбулась краєзнавча мандрівка "Духовні витоки міста", присвячена 38-й річниці з дня відкриття будинку музею В.Г.Короленка.
       Література про життя і творчість російського письменника нараховує тисячі томів. Та ось в уславленій класичній біографії письменника з'явилися нові, досі невідомі факти. Саме з такими фактами ознайомила присутніх завідуюча відділом літературно-меморіального музею Мороз Віра Дмитрівна.
         Студенти будівельного коледжу мали змогу  на заході побачити раритетні та цінні особисті речі В.Г.Короленка.
Увазі присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка "Син землі Житомирської".
Переглядів: 349 | Додав: admin | Дата: 15.04.2011 | Коментарі (0)

        11 квітня 2011 року в рамках школи правових знань «Підліток», відбулося засідання «круглого» столу «Скажи «ні» шкідливим звичкам» за участю психолога лікаря-нарколога  підліткового кабінету Обласного наркодиспансеру Зубка Олега Павловича та старшокласників ЗОШ №19.
        На засіданні жваво обговорювались питання про сучасний стан розповсюдження наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння; про соціальні наслідки шкідливих звичок; про кримінальну відповідальність за порушення, які скоєні підлітками під впливом шкідливих звичок.
        Завершальним етапом засідання стали демонстрація документального фільму по темі «круглого» столу та огляд книжково-ілюстративної виставки «Не будьмо собі ворогом», організований працівниками бібліотеки.
        Проведення таких заходів, роз’яснювальних робіт про шкідливий вплив і наслідки вживання наркотичних препаратів, алкоголю і тютюну є одним із основних завдань бібліотеки у вихованні підлітків.
        Тільки з фізично і духовно здоровим поколінням ми зможемо впевнено дивитися в майбутнє.
Переглядів: 391 | Додав: admin | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)


         5 квітня 2011 року в рамках літературно-мистецької вітальні "Від серця до серця" відбулася презентація творчих робіт читачів "Я входжу в світ мистецтва", які впустили до серця красу, які мають здатність цінувати мить, зупиняти її.
         Присутні старшокласники ЗОШ №16 мали змогу переконатися, що творча молодь відрізняється умінням побачити диво у звичайному, яке навколо нас.
         Ікони, вишиті бісером майстрині Долгіх Раїси Миколаївни та роботи її дочки Анастасії (квіти); чудові роботи майстра просторового мистецтва Івана Пьострого – макети храмів, церков, мечетей; роботи з глини, з нового матеріалу полімерної глини (Карачун Валерії, Вітюк Вероніки); силуети; декоративні предмети; роботи з бісеру, орігамі учениці ЗОШ №28 Наталії Черниш; твори образотворчого мистецтва (Іллі Толстокарова, Дарини Бондарчук, Тетяни Клюківської); різноманітні вишивки дівчат-майстринь (Регіни Ащеулової, сестер Козловських, Лариси Гуменюк, Людмили Ящук) - твори  на любий смак присутніх.
          Творчість у вільний час не заважає читачам добре ... Читати далі »
Переглядів: 453 | Додав: admin | Дата: 11.04.2011 | Коментарі (0)

         31 квітня 2011 року відбувся спільний семінар з Житомирським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти для методистів шкільних бібліотек.
         Працівники бібліотеки надали консультації з багатьох найважливіших та найактуальніших питань бібліотечної роботи: популяризація літератури з історико-культурної спадщини, народознавства, краєзнавства; роль бібліотеки у формуванні правової культури молоді; профорієнтаційна робота серед юнаків та дівчат; екологічна освіта;  формування морально-етичного виховання  юнаків та дівчат. Присутні також мали можливість переглянути презентації бібліотечних заходів з використанням новітніх мультимедійних технологій:
 -      бібліографічний екскурс "Нікола Тесла - людина з майбутнього", присвячений 155-річчю від дня народження сербського фізика і винахідника;
 -      музично-поетична акварель "Зелене дерево життя"(по сторінках книги "Сім днів" Леоніда Волинського).
        Під час підведення підсумків семінару і організатори і учасники відзначили його надзвичайну корисність і плідність, а також висловили надію на подальшу співпрацю.
Переглядів: 343 | Додав: admin | Дата: 04.04.2011 | Коментарі (0)

        30 березня 2011 року в рамках тижня дитячого та юнацького читання було проведено засідання «круглого» столу «Українська книга, як чинник виховного впливу бібліотеки», учасниками якого стали Володимир Білобровець, старший викладач кафедри української мови та літератури Житомирського державного педагогічного університету ім. Івана Франка та старшокласники Житомирського педагогічного ліцею.
        Відкрила роботу «круглого» столу заслужений працівник культури України, директор Обласної бібліотеки для юнацтва Надія Семенюк. Вона привітала присутніх і побажала успіхів при обговоренні таких питань:
-     Яку роль відіграє в житті українська книга?
-     Які є видавництва української книги?
-     Чи допомагає книга у вирішенні ваших проблем?
-     Чи може комп’ютер замінити книгу? та ін.
... Читати далі »
Переглядів: 347 | Додав: admin | Дата: 04.04.2011 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 41 42 43 44 45 ... 47 48 »