Головна » Архів матеріалів
  4 квітня 2013 року було проведено для учнів Житомирського вищого професійного училища ЖДТУ свято книги "Щоб диво відбулось" (до Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання).
   На заході бібліотекарі запропонували молоді замислитися над важливими питаннями: як впливатиме століття комп'ютерних технологій на феномен книги, на сам процес читання?
   Юні слухачі дізналися про розмаїття інтересів читачів бібліотеки, про українські акції з метою популяризації читання, про те, як корисно з медичної точки зору читати, про вчених Університету Арізони, які довели, що книги роблять людину здатною більше співчувати і краще розуміти потреби інших людей. 
   Молодь мала змогу переглянути тематичні слайди ... Читати далі »
Переглядів: 257 | Додав: olezhon | Дата: 04.04.2013 | Коментарі (0)

   2 квітня 2013 року відбулася літературна вітальня "Уся моя душа в жагучім цвіті" до 60-річчя від дня народження українського письменника М. Пасічника.
   Присутні на святі старшокласники ЗОШ №36 не тільки дізналися багато нового про життя і творчість автора чисельнних поетичних збірок, лауреата престижних літературних премій, голови Житомирської обласної організації Спілки письменників України, а й почули вірші у виконанні працівників бібліотеки та самого автора.
   На завершення свята М. Пасічник подарував бібліотеці нові збірки поезій, які доповнили книжково-ілюстративну виставку "Той, що творить душею", організовану працівниками бібліотеки. 
Переглядів: 239 | Додав: olezhon | Дата: 03.04.2013 | Коментарі (0)

21 лютого 2013 року в бібліотеці для юнацтва було проведено бібліографічний огляд літератури "О мово, музико, калино - бальзам цілющий для душі", присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Під час заходу бібліотекар розповіла учням ЗОШ №27 про історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, про становлення і розвиток української мови, про секрети краси і милозвучності слова. А за допомогою книжкової виставки - вернісажу "Моя співуча, рідна мово! Моєї музи світле джерело..." ознайомила з найновішою літературою у бібліотеці.  

Переглядів: 278 | Додав: olezhon | Дата: 22.02.2013 | Коментарі (0)

   13 лютого 2013 року відбувся вечір-зустріч "Афганістан болить в моїй душі" (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав).
Війна в Афганістані тривала майже 10 років. В ім'я миру, братерства на землі українські солдати з честю виконали свій військовий обов'язок. Багатьом із них вже не повернутися, а ті, хто вижив, назавжди стали героями.
   З метою виховання у молодого покоління мужності, патріотизму та вшанування героїзму воїнів-афганців, на захід були запрошені учасники війни в Афганістані - полковник повітряно-десантних військ А.І. Максименко та Кавалер Ордену червоного прапора, полковник В.Г. Чабаненко. Вони розповіли студентам ЖАТК про буремні роки, подробиці бойових дій, про військову службу і військовий обов'язок. Також юнаки та дівчата переглянули мультимедійну презентацію, прослухали вірші у виконанні працівників бібліотеки.
   По завершенні заходу бібліотекарі звернули увагу присутніх на книги та періодичні видання, представлені на виставці-спогаді "Час і досі не загоїв рани".    
Переглядів: 234 | Додав: olezhon | Дата: 14.02.2013 | Коментарі (0)

  07 лютого 2013 року в рамках засідань школи правових знань "Підліток" відбувся вечір-зустріч "Моя справа-моє життя". 
  Запрошений на захід завідуючий відділом активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Олег Зелінський зумів завоювати увагу і викликати інтерес старшокласників ЗОШ №16 з перших хвилин зустрічі. Проведений фахівцем психологічний тренінг допоміг кожному з присутніх визначити свої здібності та нахили, дізнатись, у якій сфері діяльності вони можуть краще реалізувати себе.
Переглядів: 237 | Додав: olezhon | Дата: 07.02.2013 | Коментарі (0)

 06 лютого 2013 року було проведено слайд - вернісаж "Скульптурна галерея: мармурова плоть, бронзова пристрасть" для учнів ЖВПУ сервісу і дизайну.
     Скульптура - один з найдавніших видів мистецтва. Через століття дійшли до нас твори, які вражають нас своєю художньою силою. Учні мали змогу ознайомитися з шедеврами світового мистецтва - архаїки, єгейською, грецькою, римською культурами; культурою Відродження; з творчістю українського скульптора ХVІІІ ст. Пінзеля (виставка творів Пінзеля у Луврі в Парижі); великого французького скульптора О. Родена ("Поцілунок", "Мислитель"); італійського скульптора А. Канова("Амур і Псіхея", "Поліна Боргезе"); російських скульпторів В.Мухіної, А. Голубкіної; українського художника-скульптора Олександра Архипенка.
 Під час демонстрації мультимедійної презентації юнаки та дівчата почули версію озвучених міфів Давньої Греції, а також прослухали вірш "Скульптура" Мікеланджело Буонаротті.
    Увазі молоді була представлена книжково - ілюстративна виставка "Скарби людства".    
Переглядів: 215 | Додав: olezhon | Дата: 06.02.2013 | Коментарі (0)

    29 січня 2013 року в рамках цільової комплексної програми "Турбота має адресу" відбувся інформаційний репортаж "Крути - наша слава, наша історія" (до Дня пам'яті Героїв Крут).
    Учнів ЖВПТУ-інтернату не залишила байдужими розповідь бібліотекарів про бій під Крутами, про мужність і героїзм, про незламаність духу. Українська молодь, ставши на боротьбу за Волю та Державність, склала іспит на зрілість.
    Бібліотекарі звернули увагу присутніх на книги та періодичні видання, які були представлені на виставці-огляді "Їх слава буде пламеніти". 
Переглядів: 227 | Додав: olezhon | Дата: 29.01.2013 | Коментарі (0)

    24 січня відбувся літературно-музичний вечір "Перерваний політ", присвячений 75-річчю від дня народження Володимира Семеновича Висоцького.
В. Висоцький - багатогранна особистість в історії культури ХХ століття. Він був і поетом, і композитором, і співаком, і актором.
Студенти будівельного коледжу мали змогу познайомитись з поетичним та акторським надбанням митця, а за допомогою мультимедійної презентації послухали пісні у виконанні автора. В заході взяв участь старший викладач Національного Агроекологічного університету Олексія Козловського, приватна колекція якого була використана при оформленні літературно-публіцистичної виставки " Я, звичайно, повернусь".
  В. Висоцький написав більше 600 поетичний творів. Його віршами захоплюється молодь. Його пісні популярні і сьогодні.
Доки живі твори - живий і автор.

Переглядів: 256 | Додав: olezhon | Дата: 25.01.2013 | Коментарі (0)

       21 січня 2013 року у рамках цільової комплексної програми "Турбота має адресу" в ЖВПТУ - інтернаті проведено урок духовності "Непохитною волею народу" (до Дня Соборності).
     Працівники бібліотеки розповіли юнакам та дівчатам про те, як 22 січня 1919 року було прийнято Акт Злуки та об'єднання двох суверенних українських держав - Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки в одну самостійну Соборну державу. Так здійснились віковічні мрії багатьох поколінь українського народу про відродження Незалежної Соборної єдиної держави. Соборність - одна з найважливіших подій в історії українського державотворення.
     Бібліотекарі звернули увагу присутніх на літературу з теми об'єднання України, представлену на книжково - ілюстративній виставці "Задзвеніли срібні дзвони в Україні". 
Переглядів: 241 | Додав: olezhon | Дата: 21.01.2013 | Коментарі (0)

        17 січня 2013 року було проведено музично-поетичну акварель "Той, хто рятує красу..." (по сторінках книги "Сім днів" Леоніда Волинського). Під чудовий музичний супровід учні ЗОШ №17, ліцею №3 дізналися про життя і творчість нашого земляка, художника, письменника, мистецтвознавця - Леоніда Волинського, який проживав в м. Житомирі з 1915 по 1933 рр на вулиці 1-го Травня №45.
   Головна справа його життя - участь у порятунку скарбів Дрезденської картинної галереї в травні 1945 року на території Саксонії. Юнаки та дівчата за допомогою мультимедійної презентації мали можливість разом з автором книги і його товаришами пройти тими дорогами та спуститися разом з ними в тунелі, штольні, каменоломні в пошуках картин Дрезденської галереї.
   Увазі молоді була представлена книжково - ілюстративна виставка "Скарби людства". 
Переглядів: 239 | Додав: olezhon | Дата: 17.01.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 40 41 42 43 44 ... 54 55 »