Головна » Архів матеріалів

         5 квітня 2011 року в рамках літературно-мистецької вітальні "Від серця до серця" відбулася презентація творчих робіт читачів "Я входжу в світ мистецтва", які впустили до серця красу, які мають здатність цінувати мить, зупиняти її.
         Присутні старшокласники ЗОШ №16 мали змогу переконатися, що творча молодь відрізняється умінням побачити диво у звичайному, яке навколо нас.
         Ікони, вишиті бісером майстрині Долгіх Раїси Миколаївни та роботи її дочки Анастасії (квіти); чудові роботи майстра просторового мистецтва Івана Пьострого – макети храмів, церков, мечетей; роботи з глини, з нового матеріалу полімерної глини (Карачун Валерії, Вітюк Вероніки); силуети; декоративні предмети; роботи з бісеру, орігамі учениці ЗОШ №28 Наталії Черниш; твори образотворчого мистецтва (Іллі Толстокарова, Дарини Бондарчук, Тетяни Клюківської); різноманітні вишивки дівчат-майстринь (Регіни Ащеулової, сестер Козловських, Лариси Гуменюк, Людмили Ящук) - твори  на любий смак присутніх.
          Творчість у вільний час не заважає читачам добре ... Читати далі »
Переглядів: 447 | Додав: admin | Дата: 11.04.2011 | Коментарі (0)

         31 квітня 2011 року відбувся спільний семінар з Житомирським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти для методистів шкільних бібліотек.
         Працівники бібліотеки надали консультації з багатьох найважливіших та найактуальніших питань бібліотечної роботи: популяризація літератури з історико-культурної спадщини, народознавства, краєзнавства; роль бібліотеки у формуванні правової культури молоді; профорієнтаційна робота серед юнаків та дівчат; екологічна освіта;  формування морально-етичного виховання  юнаків та дівчат. Присутні також мали можливість переглянути презентації бібліотечних заходів з використанням новітніх мультимедійних технологій:
 -      бібліографічний екскурс "Нікола Тесла - людина з майбутнього", присвячений 155-річчю від дня народження сербського фізика і винахідника;
 -      музично-поетична акварель "Зелене дерево життя"(по сторінках книги "Сім днів" Леоніда Волинського).
        Під час підведення підсумків семінару і організатори і учасники відзначили його надзвичайну корисність і плідність, а також висловили надію на подальшу співпрацю.
Переглядів: 336 | Додав: admin | Дата: 04.04.2011 | Коментарі (0)

        30 березня 2011 року в рамках тижня дитячого та юнацького читання було проведено засідання «круглого» столу «Українська книга, як чинник виховного впливу бібліотеки», учасниками якого стали Володимир Білобровець, старший викладач кафедри української мови та літератури Житомирського державного педагогічного університету ім. Івана Франка та старшокласники Житомирського педагогічного ліцею.
        Відкрила роботу «круглого» столу заслужений працівник культури України, директор Обласної бібліотеки для юнацтва Надія Семенюк. Вона привітала присутніх і побажала успіхів при обговоренні таких питань:
-     Яку роль відіграє в житті українська книга?
-     Які є видавництва української книги?
-     Чи допомагає книга у вирішенні ваших проблем?
-     Чи може комп’ютер замінити книгу? та ін.
... Читати далі »
Переглядів: 340 | Додав: admin | Дата: 04.04.2011 | Коментарі (0)

          29 березня 2011 року у рамках бібліотечної програми "Турбота має адресу" для учнів ЖВПУ-інтернату було проведено історичну годину "Легендарний командир"(до 110-річчя від дня народження О.Федорова, двічі Героя Радянського Союзу, керівника партизанського руху на Україні, в тому числі на Житомирщині).
          Учні дізналися про бойовий шлях О. Федорова, почули невідомі факти з життя видатного партизана. Особливо цікавою для молоді була розповідь про діяльність партизанського руху під командуванням генерал-майора О.Федорова на Житомирщини в роки Великої Вітчизняної війни, а також його вагомий внесок у післявоєнну відбудову міста.
          До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка "Безсмертя партизанського подвигу".
Переглядів: 420 | Додав: admin | Дата: 29.03.2011 | Коментарі (0)

       25 березня 2011 року відбулося родинне свято "Хай вам сміється доля", присвячене Всеукраїнському тижню дитячого та юнацького читання. На свято були запрошені родина Дубініних та родина майстрів народного промислу Нагребецьких. Гості розповіли про свій родовід, звичаї та традиції, що передаються з покоління в покоління, представили сімейні реліквії, серед яких - старовинні фотоальбоми, картини, вишивки, рушники тощо.
      Запрошені на свято студенти КІБІТу мали чудову нагоду поспілкуватися з відомими родинами нашого міста, які ділилися секретами творчості, а також демонстрували найкращі зразки своїх робіт. Присутніх чарували картини сім'ї Дубініних та розмаїття народних виробів родини Нагребецьких.
      Приємною несподіванкою свята був виступ фольклорного ансамблю національного обряду "Родослав".
      Увазі присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка "Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал".
Переглядів: 334 | Додав: admin | Дата: 27.03.2011 | Коментарі (2)

          17 березня 2011 року, в рамках засіданя школи правових знань "Підліток", відбувся вечір запитань та відповідей "Життя - це позика, не подарунок!" за участю лікаря-фтизіатра міського протитуберкульозного диспансеру Олени Капелій.
          Старшокласники ЗОШ №16, які були присутні на заході, отримали відповіді на хвилюючі запитання:
- які симптоми дозволяють запідозрити у людини туберкульоз?;
- які органи вражає ця хвороба?;
- чому туберкульоз так важко вилікувати?;
- що чекає на хворого у разі відмови від лікування?; та інші.
Щоб захистити себе від захворювання на туберкульоз, слід підвищувати свій імунітет, вести здоровий спосіб життя. Адже здоров'я - це не тільки відсутність хвороби чи фізичних вад, а це - стан повного фізичного благополуччя людини.
         Для учасників заходу було оформлено виставку-застереження "Знаємо більше - переможемо швидше".
Переглядів: 322 | Додав: admin | Дата: 18.03.2011 | Коментарі (0)

       16 березня 2011 року в обласній бібліотеці для юнацтва був проведений бібліографічний екскурс "Нікола Тесла - людина з майбутнього", присвячений 155-річчю від дня народження сербського фізика і винахідника.
       Учні 9 класу ЗОШ №17 мали змогу дізнатися про Ніколу Тесла - як людину-феномена, автора фундаментальних відкриттів, що змінили наш світ. Адже фактично Тесла поклав початок всесвітній електрофікації планети: відкрив перемінний струм, флуоресцентне світло, безпровідну передачу енергії, побудував перший електричний годинник, турбіну, двигун на сонячній енергії, високовольтні трансформатори, радіолампи, мікрохвильові печі, відкрив принципи радіолокації і робототехніки та інші.
       Розповідь ведучої доповнював показ документального фільму та мультимедійних слайдів про Нікола Тесла. На завершення заходу, молоді було запропоновано огляд книжково-ілюстративної виставки, присвяченої цій неординарній особистості.

Переглядів: 313 | Додав: admin | Дата: 17.03.2011 | Коментарі (0)

       24 лютого 2011 року, в рамках цільової комплексної програми "Турбота має адресу, з учнями ЖВПТУ-інтернату (осіб з обмеженими фіз.можливостями) було проведено мистецько- біографічний етюд «Ренуарівські промені світла» (до 170- річчя від дня нар. П’ єра Огюста Ренуара, французького художника, скульптора).
       Учні мали змогу  прослухати розповідь про життя, творчість, епоху, в якій творив майстер та переглянути за допомогою мультимедійної  презентації найвідоміші картини: «Ложа" , "Гойдалки", "Бал в Ле Мулен де ла Галетт", "Перший виїзд", , "Чашка шоколаду ", "Парасольки , "На терасі", "Сніданок веслярів ", «Портрет Жанни Самарі» та інші.
Творче життя художника почалося з розпису порцелянового посуду. В кінці життя він став всесвітньо відомим, одним із засновників нового напряму – імпресіонізму. За 60 років творчого життя  написав 6 тисяч картин.  «Все його життя , всі його твори – це урок щастя» - писав  Октав Мирбо.
       Увазі молоді була представлена книжково-ілюстративна виставка "Живописець щастя".
Переглядів: 336 | Додав: admin | Дата: 09.03.2011 | Коментарі (0)

          22 січня 2011 року в Обласній бібліотеці для юнацтва відбувся літературний вечір "Уклін безсмертній славній жінці - великій Лесі Українці", присвячений 140-річчю від дня народження Лесі Українки - нашої землячки, видатної української поетеси.

          Гостями заходу були старшокласники ЗОШ №36 та учні ЖВПУ-інтернату. На вечорі були прочитані чудові вірші поетеси "Надія", "До мого фо ... Читати далі »
Переглядів: 393 | Додав: admin | Дата: 22.02.2011 | Коментарі (2)

           16 лютого 2011 року, в рамках засідань школи правових знань «Підліток», відбувся профорієнтаційний конкурс «Голосую за професію», метою якого було - розширити кругозір старшокласників, стосовно професій, представлених на  конкурсі.
            В змаганні брали участь старшокласники ЗОШ №5 та  27. Вони  захищали професії: агронома, лікаря, економіста, юриста, менеджера готельного та туристичного бізнесу, оператора комп’ютерних систем.
            Конкурс складався із 6 турів, найцікавішими з яких стали: «Телефонна розмова», «Літературний», «Професійна реклама».
Компетентному журі, до складу якого увійшли спеціаліст І категорії служби у справах дітей Житомирської міської ради Вадим Жалюк; начальник відділу профорієнтації Обласного центру  зайнятості Тетяна Кравчук; головний спеціаліст Обласного центру зайнятості Катерина Виговська; директор Обласної бібліотеки для  юнацтва, заслужений працівник культури України Надія Семенюк, заступник директора Обласної бібліотеки для юнацтва Аліса Кирилюк, - було нелегко оцінювати знання конкурсантів тому , що всі вони виявилися ерудованими, винахідливими, сміливими, оригінальними та культурними.
            За підсумками балів переможцями стали Дарина Сагайдак, учениця 10-Б класу ЗОШ № 27 (І місце); Олег Демченко, уч ... Читати далі »
Переглядів: 359 | Додав: admin | Дата: 20.02.2011 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 40 41 42 43 44 45 46 »