Головна » Архів матеріалів

 

8 листопада о 15.00 в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась довгоочікувана подія. «Українська мова – як мед», – таку назву мала зустріч до Дня української писемності та мови з цікавими гостями, експертами у цій сфері. А завітали до нас Олена Павлова, журналістка і художниця та найвідоміший в українському інтернет-просторі котик на імя Інжир. Цей комікс-персонаж любить читати і розмовляти винятково українською мовою. «Українська мова створена, щоб говорити про кохання», ‑ під таким ... Читати далі »

Переглядів: 90 | Додав: olezhon | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

            

           3 листопада 2017 року обласна бібліотека для юнацтва долучилася до Всеукраїнської акції єднання "Україна моя вишивана". Ця масштабна патріотична акція стартувала 22 червня цього року у смт. Скала-Подільська Борщівського району на Тернопільщині. За задумом ініціаторів та організаторів народної майстрині Ірини Харатін та майстрині художньої вишивки Тетяни Дяківнич, вишивана карта України має об’єднати українців з різних регіонів нашої держави.

         Учнівська, студентська молодь, журналісти і всі небайдужі житомиряни, відгукнулися та долучилися до спільної ідеї за допомогою голки і нитки, з думками про Україну, вишити частинку полотна.

         Завітала на свято поетеса-аматорка Ольга Муженко. Вишиваючи карту, вона виконала власні вірші та пісні про Україну та її долю.

Це карту країни я шию,

І гарну я маю надію,

... Читати далі »
Переглядів: 57 | Додав: olezhon | Дата: 07.11.2017 | Коментарі (0)

 

21 жовтня 1672 року народився гетьман України Пилип Орлик. Бібліографічну розвідку до 345-річчя від дня його народження представили в обласній бібліотеці для юнацтва.

Майже забуте ім’я П.Орлика повернув Україні історик Ілля Борщак, який опинився у 20-х роках ХХ століття у вимушеній еміграції в Парижі. В архіві Міністерства закордонних справ Франції та у родинному замку графів Дантевіль він знайшов архів Пилипа і Григора Орликів і явив світу низку праць про гетьмана-вигнанця.

Пилип Орлик був дуже освіченою людиною: знав багато мов, мав величезну бібліотеку, в якій були твори Аристотеля, Цицерона, Геродота, Мольєра, Данте, Шекспіра, Монтеск’є, спогади П.Шевальє про козаків, витяги з Києво-Печерського Патерика Й. Горбінія та ін.

Він був відомий як автор літературних праць, мемуарів «Діаріуша» (щоденника подорожнього) (1720-1732), маніфесту «Вивід прав України» (1712р.), «Маніфесту до європейських урядів» (1712р.)

У 1706 році, в 34 роки, Пилип Орлик став генеральним писарем Війська З ... Читати далі »

Переглядів: 79 | Додав: olezhon | Дата: 30.10.2017 | Коментарі (0)

В рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва та Дню захисника України, 26 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва Григорій Цимбалюк презентував книгу «Рокада».

 

Маючи за плечима великий трудовий досвід, Григорій Миколайович від середини 90-х років присвятив себе прозі. Неодноразово публікувався в різноманітних вітчизняних антологіях, літературних журналах і газетах, а з 2003 року почали виходити його книги. Григорій Цимбалюк – упорядник і головний редактор альманаху «Житомирський феномен» (2008), нині на громадських засадах редагує журнал «Світло спілкування». Член Національної спілки письменників України. Учасник АТО. У вересні 2015 року Григорій Миколайович як рядовий солдат перебував у складі 50-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону біля Маріуполя. Повернувшись до Житомира, почав працювати над воєнною прозою «Рокада».

«Побачити це українське лихо крізь людські виміри – так міг тільки той письменник, який і раніше ніколи не збивався на пафос та дешевий сентимент, а був заглиблений у пізнання таємниць людської душі. Во ... Читати далі »

Переглядів: 111 | Додав: olezhon | Дата: 26.10.2017 | Коментарі (0)

Друзі, цікаві новинки для вас у стінах юнацької бібліотеки!

30 жовтня о 18.00 обласна бібліотека для юнацтва спільно з театром танцю «Енергія» запрошує вас зіграти в командну гру «Мафія», яка відбудеться в переддень святкування Хелловіна.

«Мафія» - це командна психологічна покрокова гра з детективним сюжетом, яка вражає своєю складністю і простотою водночас. Це гра для тих, хто шукає гострих відчуттів та вміє вчасно розпізнати брехню, для тих, хто може правильно висловити свою думку і викрити підступну мафію, яка сидить з ним за одним столом… Саме тому вона так популярна серед молоді.

Пояснити почуття, які відчувають в процесі гри учасники, неможливо. Тому краще один раз зіграти, ніж сто раз почути!

Якщо ви бажаєте побачити нові обличчя та розширити своє коло знайомств – ми чекаємо на вас!

... Читати далі »

Переглядів: 57 | Додав: olezhon | Дата: 24.10.2017 | Коментарі (0)

  

19 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва, Дню захисника України, відбулася зустріч учнівської молоді з членами Житомирського осередку національної скаутської організації України «Пласт» Леонідом Мацієвським та Ліною Закревською.

Всебічне патріотичне виховання молоді у такий непростий час чи не найактуальніше завдання суспільства.

 Саме з цією метою колись і була заснована організація «Пласт», яка на сьогодні діє у 24 регіонах України та ... Читати далі »

Переглядів: 60 | Додав: olezhon | Дата: 20.10.2017 | Коментарі (0)

 

З кожним днем зростає інтерес молоді до вивчення історії нашої країни. Знання культурних та історичних надбань предків потрібно не лише для утвердження національної гідності, а й для використання найкращих традицій в сучасному житті.

18 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва ми стали свідками інтелектуальної гри «Що? Де? В козацькі часи», яка була проведена в рамках акції «Синьо-жовтень» і присвячена Дню українського козацтва та Дню захисника України. В змаганні брали участь старшокласники загальноосвітньої школи № 5 та читачі бібліотеки.

Гравці продемонстрували свої знання з історії козацтва та проявили свій інтерес до минулого України. Даючи відповіді на цікаві запитання, часом складні, часом курйозні, члени команди проявили свою кмітливість та інтелект. Це допомогло команді знавців виграти з рахунком 6:5.

... Читати далі »

Переглядів: 56 | Додав: olezhon | Дата: 19.10.2017 | Коментарі (0)

  

Захист прав людини – одна із проблем, яка сьогодні хвилює людство. Ганебним та антигуманним явищем у сучасному світі є торгівля людьми. За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. жителів планети стають «живим товаром». На жаль, це явище має місце і в Україні.

Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в обласній бібліотеці для юнацтва, в рамках засідань школи правових знань «Підліток», відбулася зустріч за круглим столом «Торгівля людьми. Як уникнути і запобігти?» До діалогу були запрошені Ірина Бабенко, спеціаліст громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр», старшокласники міста.

... Читати далі »

Переглядів: 67 | Додав: olezhon | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

Житомирська обласна бібліотека для юнацтва започаткувала мережеву акцію #МарафонПодяки, присвячену Дню захисника України.
          В нашій країні четвертий рік триває війна. Тисячі українців обрали шлях захисника Батьківщини. Багато хто з них не повернувся, багато хто – отримав поранення. Закликаємо вас підтримати наших захисників та їхні родини, сказавши слова вдячності. 
В рамках акції ми пропонуємо зробити коротенькі відеоролики зі словами подяки до захисників, їхніх батьків, дружин і чоловіків, дітей та близьких людей, волонтерів.
          Марафон розпочався 13 жовтня 2017р. напередодні Дня захисника України. Часу закінчення акції ми не призначаємо, адже нашим захисникам підтримка важлива завжди, а не тільки у свята.
          Створені відеоролики розміщуйте на Youtube та поширюйте через Facebook з хештегом #МарафонПодяки

          Просимо підтримати нашу ініціативу, адже в кожного з нас є що сказати воїнам та їхнім рідним. 


           

           ... Читати далі »

Переглядів: 62 | Додав: olezhon | Дата: 18.10.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 47 48 »