Головна » Архів матеріалів

 

24 січня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась презентація робіт авторської ляльки майстрині Анни Прохорівни Янчук «Леліяти, плекати, прикрашати».

На виставці представлено 34 світські ляльки, крім ляльок - інтер’єрні подушки, капелюшки-голочниці. Прикраси, чудові шкатулки, які використовуються як підставка для ексклюзивних ляльок – все це вразило присутніх гостей.

Пані Анна розповіла, що не любить робити одноманітних ляльок, бо це не цікаво. У кожної є особливості: вишукані головні убори, особливі фасони суконь. В оздобленні деяких робіт майстриня використовує національні риси, інколи робить персональні ляльки, такі як Леді Гага і Мадам де Помпадур.

Свої світські ляльки майстриня почала виготовляти лише рік тому та створила за це час близько 50-ти ляльок, більше 10 з яких подарувала друзям. На створення своїх ляльок пані Анну надихнула майстриня Олена Рибальченко.

Перша лялька, яку створила Анна Прохорівна - «Маленька принцеса». Найулюбленішою роботою Анна Янчук назвала останню - «Королеву перлини».

Про себе майстриня розповіла так: «Трішки готую, трішки шию, трішки граю на фортепіано, трішки співаю, трішки з ... Читати далі »

Переглядів: 270 | Додав: olezhon | Дата: 25.01.2018 | Коментарі (0)

 

19 січня 2018 року за участю працівників обласної бібліотеки для юнацтва в приміщені ЖВПУ сервісу та дизайну було презентовано виставку ляльки-мотанки «Родинна лялька». Ще в грудні ці роботи презентували в обласній бібліотеці для юнацтва.

На виставці були представлені авторські вироби майстрині народної творчості – Оксани Петрівни Дедюль. Завідуюча відділом мистецтва Е.Гановська познайомила з майстринею і розповіла про важливі події її життя, творчий доробок, участь в фестивалях декоративно-ужиткового мистецтва.

Майстриня розповіла про найрізноманітніші види лялечок: оберегові, ігрові та ляльки, приурочені до певних подій. Оксана Дедюль брала участь в проекті «Дім української культури», вдягала велику ляльку-мотанку, що сягає трьох метрів п’ятдесяти сантиметрів, яку занесено до «Книги рекодів України». Вже вийшла серія марок з нашою лялькою-мотанкою, яку презентовано Укрпоштою.

Оксана Петрівна розповіла присутнім про різновиди та походження назв ляльок-мотанок. Наприклад, мотанки, які робили і ... Читати далі »

Переглядів: 113 | Додав: olezhon | Дата: 22.01.2018 | Коментарі (0)

 

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців про вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.

Бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва завітали до Житомирського вищого професійного училища-інтернату, щоб нагадати учням про цей важливий день в історії України. Патріотична година «Соборність рідної землі – основа нації народу» відбулась  в актовому залі училища. Присутні на заході учні та педагоги слухали про розрізнення українських земель, тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності, свободолюбство і національний дух українства а також історію соборизації українських земель у власній державі, а також ознайомились з документальними фактами про Акт Злуки УНР та ЗУНР, переглянули патріотичні ролики про День Соборності України.

З 22 січня 1919 року, у день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення ... Читати далі »

Переглядів: 78 | Додав: olezhon | Дата: 18.01.2018 | Коментарі (0)

27.12.2017р.- санітарний день

31.12.2017р. – 10.00-15.00

01.01.2018р.- вихідний

07.01.2018р.- вихідний

... Читати далі »

Переглядів: 121 | Додав: olezhon | Дата: 26.12.2017 | Коментарі (0)

 

24 грудня 2017 року  в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась презентація виставки «DISCURSUS»  Олексія Лимарчука, студента ІІ курсу Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка.

Це перша персональна виставка Олексія Лимарчука, на якій представлено 38 світлин. В юнака вже є своя колекція перемог і досягнень:

переможець міського конкурсу "Моя Україна!" в номінації "Експериментальне фото", 2015р.;

переможець міського конкурсу "Моя Україна!" в номінація "Пейзаж", 2016р.;

абсолютний переможець 26-ї та 27-ї обласних виставок-конкурсів "Моя Україна!" в номінації "Позажанрове та експериментальне фото", 2016-2017 р.р.;

абсолютний переможець обласної виставки-конкурс "Моя Україна!" в номінації "Позажанрове та експериментальне фото";

переможець "ХІІ Міжнародного фестивалю "На семи пагорбах" в номінації «Експериментальне фото» за триптих "Маленькі трудівники»;

абсолютний переможець обласного конкурсу «Рідний край  - моє Полісся» 2017 в номінації «Портрет», 2017р..

Підтримати молодо ... Читати далі »

Переглядів: 192 | Додав: olezhon | Дата: 26.12.2017 | Коментарі (0)

 

В житті кожного свідомого громадянина є улюблена бібліотека, яка є місцем сили, спокою та інформації. Обласна бібліотека для юнацтва давно стала таким місцем для багатьох житомирян і не дарма. Але час від часу в житті бібліотеки з’являються пропозиції надати їй те чи інше ім’я. Саме так сталося і цього разу.

Вперше про надання імені бібліотеці заговорили під час проведення фокус-групи «Місце бібліотеки в соціокультурному просторі Житомира» ще 20 вересня. Саме тоді прозвучала така думка, що бібліотеці не варто присвоювати чиєсь ім’я, а краще було б назвати її молодіжною: «номінальна зміна назви дозволить бібліотеці розширити коло своїх інтересів, а молодій громаді міста це буде своєрідним сигналом, що це місце саме для них – приходь, розвивайся. А ще зміна назви може спрацювати як соціальна психологія: навіть літня людина, приходячи до Молодіжної бібліотеки, відчуватиме себе у психологічній зоні комфорту». Варто зазначити, що, дійсно, в Україні 24 спеціалізовані бібліотеки, які обслуговують юнацтво, а лише 3 з них – молодіжні – Дніпропетровська, Рівненська, Тернопільська. Колектив бібліотеки вирішив провести громадські обговорення з цього питання і ви ... Читати далі »

Переглядів: 219 | Додав: olezhon | Дата: 21.12.2017 | Коментарі (1)

 

5 грудня світова спільнота відзначила Всесвітній день волонтера. Обласна бібліотека для юнацтва привітала всіх тих, хто підтримує та допомагає, хто готовий дарувати своє тепло та прийти на допомогу усім, кому це необхідно. Бібліотека для юнацтва також готова бути волонтером, особливо, коли це стосується допомоги дітям. Саме тому було оголошено караван добра «Творімо добрі справи за покликом серця!» з 5 по 17 грудня бібліотека стала майданчиком зі збору подарунків для дітей ГО «Діти сонця». Навчальні матеріали, речі особистої гігієни, канцелярія, одяг, солодощі та іграшки – все це так необхідно маленьким особливим діткам.

Акція об’єднала людей різних професій, соціального статусу, релігійних уподобань, адже добро єднає всіх. В обласну бібліотеку для юнацтва приносили все необхідне для сонечок. Житомирські навчальні заклади вражали обсягами зібраної допомоги. до акції долучилися житомирські загальноосвітні школи №15, 8, 36, 7, 32, ліцей №25, гуманітарна гімназія №23 та гімназія №3. До бібліотеки приносили речі цілими ящиками, а інколи їх було настільки багато, що привозили навіть автомобілями. До каравану добра долучилися й небайдужі житомиряни: ро ... Читати далі »

Переглядів: 116 | Додав: olezhon | Дата: 21.12.2017 | Коментарі (0)

      

      13 грудня 2017 року о 12.00 в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація виставки ляльки-мотанки «Родинна лялька».

      На виставці було представлено 108 ляльок-мотанок. Це авторські вироби майстринь народної творчості – Оксани Петрівни Дедюль та Зінаїди Петрівни Бугайчук. Головним мотивом їх творчості є збереження українських традицій, історичне вивчення технологій та створення традиційної української ляльки-мотанки.

      У творчому доробку майстрині найрізноманітніші види лялечок: оберегові, ігрові та ляльки, приурочені до певних подій. Оксана Дедюль брала участь в проекті «Дім української культури», вдягала велику ляльку-мотанку, яка сягає трьох метрів п’ятдесяти сантиметрів, яку занесено до «Книги рекодів України».

      Оксана Петрівна розповіла, яка історія ляльки походить з Трипілля. Присутні мали змогу дізнатися про різновиди та походження назв ляльок-мотанок. Наприклад, мотанки робили і чоловік ... Читати далі »

Переглядів: 117 | Додав: olezhon | Дата: 14.12.2017 | Коментарі (0)

 

З давніх-давен Україна славиться величними, традиційними святами. З-поміж зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим особливо для молоді, є Святого Андрія Первозванного або, як у народі кажуть, Андрія. Напередодні цього дня, а саме 12 грудня в Обласній бібліотеці для юнацтва відбувся дівич-вечір «На Андрія у дівчат велика надія». Запрошені на захід працівники краєзнавчого музею знайомили гостей з традиціями та обрядами цього чарівного свята.

         Зокрема, Валентина Іванівна Невецька, завідуюча відділом етнографії, розповіла, що свято Андрія Первозванного припадає і на молодіжне свято Калити, тобто зимового сонця. За довгі роки народні традиції міцно переплелися з релігійними і дійшли до наших днів. Молодіжні зібрання, що влаштовувалися ще за часів язичництва, отримали назву «андріївських». Також пані Валентина розповіла учням про традиції святкування Андрія нашими давніми пращурами. Особливого значення надавали обряду кусання калити. Дівчата випікали її у вигляді великого круглого коржа з діркою посередині, на якому витискали нехитрий орнамент і підвішували до сволока. Хлопці ж відкушували шматочок, та це було непросто, адже процес су ... Читати далі »

Переглядів: 119 | Додав: olezhon | Дата: 13.12.2017 | Коментарі (0)

  

У сучасному світі важко, а то й неможливо уявити собі людину, яка не користується сучасними науковими технологіями. Компютери та електронні гаджети міцно увійшли в наше життя і змінили його. Щорічно з’являються і розробляються технологічні новинки, що поліпшують якість повсякденного життя людини. З появою таких технологій нам стало набагато комфортніше. Тому не дивно що людство стоїть на шляху до створення роботів. Але чи задумуємось ми як впливають ці всі процеси на наше суспільство? Деякі цілком задоволені життям, але деякі вважають, що, наприклад, технології занадто сильно впливають на наше існування, і цей вплив тільки збільшується…

У цьому питанні спробував розібратися житомирський письменник, адвокат та правозахисник Роман Гуртовенко, написавши книгу «Біоподи». Презентація книги відбулась в Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва, де автор розповів про незвичний футуристичний сюжет, сценарій майбутнього життя людини і її місце на планеті. Розпочав з ідеї написання: «Я давно ретельно слідкую за розвитком науки, можна так сказати, що це – моє хобі. Якось я почув новину, що одна американська компанія анонсувала створення вже за 30 років біонічного тіла, тобто ... Читати далі »

Переглядів: 73 | Додав: olezhon | Дата: 12.12.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 49 50 »