Головна » Архів матеріалів

 

3 червня відбулося чергове засідання «Шодуарівської альтанки». Цього разу учасники обговорювали результати участі у Всеукраїнському літературному фестивалі «Ан Т-Р-Акт», що відбувся навесні цього року. Керівник об’єднання, поет Вадим Жалюк презентував присутнім альманах «Простір крізь час», що вийшов за результатами фестивалю та містить твори переможців-житомирян ‑ Ларіси Паламарчук «Чого ти стоїш, Іване…» (за майстерне конструювання метасвітів у поетичних текстах) та Вадима Жалюка «Нашій 95-тій» (за жагучий громадянський авангард). У номінації «Сценарій» опубліковані прозові твори Ларіси і Ніни Паламарчук «Нові знайомства» та Вадима Жалюка «Гербарій». Автори-переможці декламували свої твори, ділилися враженнями від участі у фестивалі.

До слова, в жовтні учасники «ША» планують провести в Житомирі виїзний літературний фестиваль «Сила вітру» (організатор Олексій Мартиненко, м. Драбів, Черкаська обл.).

... Читати далі »

Переглядів: 31 | Додав: olezhon | Дата: 04.06.2018 | Коментарі (0)

 

Бібліотекарями не народжуються, а стають. Особливо хорошими бібліотекарями, генераторами ідей та рушіями прогресу. Чи ні, навіть не так. Бібліотекарями вчаться бути щодня, щогодини і абсолютно без вихідних. Ну хіба лише з невеличкою відпусткою, бажано десь біля моря.

В Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва про це тепер точно знають, адже саме юнацька стала стартовим майданчиком для Школи молодого бібліотекаря. Школа проходила в Житомирі вперше з 22 по 24 травня та поєднала в ці дні не тільки молодих бібліотекарів, а й три різні за напрямками діяльності бібліотеки: Житомирську обласну бібліотеку для юнацтва, Житомирську обласну універсальну наукову бібліотеку імені О. Ольжича та Житомирську обласну бібліотеку для дітей.

До школи цьогоріч потрапило 20 чарівних дівчат та один чоловік з різних районів Житомирської області. У кожного з них свій шлях в бібліотечній професії та свої досягнення, але бажання самовдосконалюватись, дізнаватись нову необхідну інформацію та рухатись вперед привело їх до Школи молодого бібліотекаря.

Тож почнемо...

Перший день навчання проходив в юнацькій. Це справді суперово, тому що до нас прийшов один бібліотекар і двадцять бібліотекарок, які не мали жодних ... Читати далі »

Переглядів: 184 | Додав: olezhon | Дата: 31.05.2018 | Коментарі (0)

 

21 травня працівники Обласної бібліотеки для юнацтва брали участь у Міжнародному Цифровому Форумі для Громадянського Суспільства: Медіа та Технології для належного врядування, який відбувся у м. Київ в інноваційному парку UNIT City.

Форум став платформою для дискусії та обміну досвідом між представниками медіа, громадянського суспільства, експертного середовища, дипломатичних, державних структур, бізнесу та політикуму щодо ролі медіа та технологій в сфері розвитку демократії та належного врядування в Україні та світі.

Форум відбувся в рамках Академії цифрової безпеки та роботи з даними для громадянського суспільства, спрямованої на зміцнення цифрових компетенцій громадських активістів та журналістів, підвищення медіаграмотності та обізнаності в питаннях безпеки та прозорості в Інтернеті, ролі медіа та технологій в сфері розвитку громадянського суспільства та належного врядування. Digital Academy – міжсекторальний проект на перетині IT, медіа, неформальної освіти, належного врядування.

Під час форуму відбулися дві експертні дискусії, присвячені с ... Читати далі »

Переглядів: 60 | Додав: olezhon | Дата: 24.05.2018 | Коментарі (0)

 

19 травня 2018 року працівники Обласної бібліотеки для юнацтва мали змогу взяти участь у Фестивалі молодіжних інновацій U-Inn Fest «Молодь. Демократія і права людини. Інновації», який реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту «Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини».

Шість команд-переможиць конкурсу молодіжних інновацій U-Inn, які отримали менторську підтримку та грошову винагороду для реалізації своїх проектів, протягом чотирьох місяців займались впровадженням своїх задумів. І 19 травня з радістю представили результати учасникам Фестивалю. поділились досвідом реалізації проектів.

Фестиваль молодіжних інновацій для демократії і прав людини «U-Inn Fest», став платформою для представлення своїх проектів і дав змогу побачити інші проекти, поспілкуватись з колегами, послухати цікавих гостей та отримати безцінний досвід. На бібліотекарів та успішних молодих реформато ... Читати далі »

Переглядів: 59 | Додав: olezhon | Дата: 24.05.2018 | Коментарі (0)

23 травня в Україні святкують День Героїв. Свято  Героїв – це день усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації. В цей день в ЖВПУ- інтернаті відбулася патріотична година на якій вшановувались  українські вояки: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила; козацьких полків Богдана Хмельницького, та Івана Мазепи; Житомирянина гетьмана Івана Виговського, який розбив 100 – тисячне Московське військо 1659 року під Конотопом; Української Галицької Армії Мирона Тарнавського; січових стрільців Дмитра Вітовського; героїв Крут; армії Української Народної Республіки Симона Петлюри; Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери; Української Повстанської Армії Романа Шухевича; активістів Небесної Сотні; воїнів АТО.

Особливу увагу бібліотекарем було приділено нашим землякам, почесним громадянам міста Житомира, Миколі Сціборському та Олегу Ольжичу. Микола Сціборський – один із фундаторів ОУН, підполковник війська УНР, автор одного з проектів конституції Української держави, теоретик українського націоналізму. 2018 рік рішенням обласної ради у Житомирській області оголошено роком Миколи Сціборського, з нагоди 120-ої річниці з дня його народження.

Учні ЖВПУ- інтернату з цікавістю пер ... Читати далі »

Переглядів: 44 | Додав: olezhon | Дата: 24.05.2018 | Коментарі (0)

 

18 травня в Обласній бібліотеці для юнацтва, в теплій атмосфері, відбувся майстер-клас дитячого та сімейного психолога, психотерапевта Вікторії Сторожук для мам майбутніх першачків «Адаптація до школи». Мами отримали теоретичні знання про адаптацію та її види, познайомилися та спробували на собі техніки ізотерапії та казкотерапії, а також отримали та обговорили рекомендації психолога для успішної адаптації. Мами ділилися також і власним досвідом, що було дуже цінно та щедро.

Адаптація – процес і результат зникнення напруги. Пристосування дитини до школи відбувається не одразу. Це досить тривалий процес, який пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Вивчення адаптації відіграє важливу роль у включенні дитини у навчальну діяльність та пристосуванні її до умов навчання і має надзвичайно важливе значення в навчально-виховному процесі.

Процес адаптації першокласників протікає на всіх її рівнях:

- біологічному (пристосування до нового режиму навчання й життя);

- психологічному (вхо ... Читати далі »

Переглядів: 36 | Додав: olezhon | Дата: 23.05.2018 | Коментарі (0)

 

17 травня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва до Всесвітнього дня вишиванки відбулася скайп-зустріч «Автентична вишивка регіонів».

Херсонська, Харківська, Житомирська, Івано-Франківська обласні бібліотеки для юнацтва  в інтернет-спілкуванні презентували місцевих майстринь з вишивки, які знаються на особливостях традиційної вишивки і зберігають це мистецтво в Україні і в наш час.

Актуальність цієї зустрічі полягає в тому, що велика кількість літератури не відображає достовірні знання про традиційну українську вишивку, чимало подається псевдонаукових даних.

Відкрила скайп-зустріч Херсонська обласна бібліотека для юнацтва: «Вишиванка – модний тренд, це оберіг, вона захищає від гіркого слова, це символ, захист  від всього поганого». Майстриня з м.Херсону побажала колегам – «ні вузлика, ні петельки». І хоча, для півдня традиційні  кольори – червоний, чорний і синій, майстриня не любить вишивати  чорним та обирає яскраві кольори. Своєю особливістю у виробах зробила бахрому.

Естафету далі прийняв м.Харків. Майстриня Ярослава Миколаївна змалку любить вишивати, вона самостійно пізнавала Слобожанську вишивку.

... Читати далі »
Переглядів: 38 | Додав: olezhon | Дата: 21.05.2018 | Коментарі (0)

 

Вже традиційно у третю неділю травня в Україні відзначають День Європи. Це свято є символом нового початку, вільного та успішного шляху. У День Європи ми вшановуємо наші спільні цінності, спільну історію і найголовніше – наше спільне майбутнє. Адже Європа для України – це не просто географічне поняття, а майбутнє України, це є орієнтир розвитку, який об’єднує український народ.

16 травня читачі юнацької мали гарну нагоду познайомитися з культурою, історією, традиціями країн Європи. За участі старшокласників Житомирської міської гімназії №3 відбулася інтелектуальна гра Що? Де? Коли? «Україна Європа: діалог крізь кордони», присвячена Дню Європи і Року української мови у Німеччині та німецької мови в Україні. У двобої зійшлися команда юних ерудитів та читачів.

Під час гри старшокласники мали змогу випробувати свою ерудицію, продемонструвати знання та дізнатися багато цікавого про європейські країни, історію створення та особливості Європейського Союзу. Приємно зауважити, що на більшість запитань гімназисти не тільки знали відповідь, а й відповідали достроково. ... Читати далі »

Переглядів: 46 | Додав: olezhon | Дата: 17.05.2018 | Коментарі (0)

 

14 травня 2018 року о 16.00 в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася перша зустріч у англійському мандрівному клубі “English Explorers club”.
Перше заняття називалось “Introduce yourself”, де кожен учасник мав змогу розповісти про себе та познайомитися з присутніми.
Учасниками зустрічі були представники різних вікових категорій від учнів загальноосвітніх шкіл до робітничої молоді. На занятті учасники спілкувалися англійською мовою, вчились граматично правильно будувати речення та ставити запитання.

Організатори разом з учасниками обговорили формат наступних зустрічей та зручний час для них.
Отже, кожного понеділка чекаємо на вас о 17:00 в англійському мандрівному клубі. Попередній запис обов'язковий за телефоном :0983990214

  ... Читати далі »

Переглядів: 65 | Додав: olezhon | Дата: 16.05.2018 | Коментарі (0)

 

 

Здоров’я, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, – це стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб. Питання планування сім’ї та репродуктивного (відтворювального) здоров’я тісно пов’язані із загальним самопочуттям людини.

15 травня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг «Планування сім’ї та репродуктивне здоров’я – важливі складові здорового суспільства».

Тренер Світлана Євченко, психолог, головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, розпочала зустріч з вправи «Скріпка». З канцелярської скріпки психолог запропонувала зробити будь-які фігурки за власним бажанням. А потім – повернути скріпці її первинний вигляд. Не в кожного це вийшло вдало. Так ї втрачене здоров’я, зазначила тренер, не завжди можна відновити.

П ... Читати далі »

Переглядів: 27 | Додав: olezhon | Дата: 16.05.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 54 55 »