Головна » Архів матеріалів

         

         5 грудня 2017 року в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках програми «Поліс - поліція і спільнота» відбулась інтелектуальна гра знавців права у форматі Брейн-рингу.

         У цій  грі, зазвичай, беруть участь дві команди, які грають до шести балів. На обмірковування кожного запитання дається одна хвилина. Ведучий зачитує запитання. Після команди «Час пішов» гравці можуть натиснути на кнопку дзвінка, щоб дати відповідь Якщо команда натиснула на кнопку до сигналу «час пішов», фіксується «фальстарт» для цієї команди,  і вона втрачає право відповідати на це запитання. В цьому випадку право відповіді переходить другій команді. За правильну відповідь команда отримує один бал.

          В правовому Брейн-ринзі взяли участь старшокласники загально-освітніх шкіл  № 7 та № 8 міста Житомира.

         Відповідаючи на цікаві запитання -  часом складні, часом веселі - учасники показали не тільки знання права, а й продем ... Читати далі »

Переглядів: 44 | Додав: olezhon | Дата: 06.12.2017 | Коментарі (0)

   

  4 грудня 2017 року в форматі Живої бібліотеки відбулась інтерактивна зустріч «Професія – поліцейський». «Жива бібліотека» створена для подолання стереотипів у суспільстві, усвідомлення того, що люди бувають різними незалежно від їх статусу та посади. Під час спілкування з поліцейськими старшокласники отримали відповіді на запитання, які не можна знайти ані у книгах, ані в періодиці, ані в Інтернеті.

    «Живими книгами» виступили: інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції сержант Світлана Зіляк, інспектор другої роти патрульної поліції лейтенант Інна Величко, старший лейтенант управління забезпечення прав людини національної поліції Євген Виговський, прес-офіцер лейтенант Ігор Іванюк та лейтенант відділу безпеки дорожнього руху Олександр Павліківський. У кожного із них, як у книзі, своя історія, якою вони поділилися з присутніми. Старшокласники дізнались про роботу поліцейських, як вони вирішують щоденні проблеми, чому обрали саме цю професію, що необхідно знати, щоб працювати в поліції.

    Об’єднавшись у невеликі групи, учні ставили «живим книгам&ra ... Читати далі »

Переглядів: 96 | Додав: olezhon | Дата: 06.12.2017 | Коментарі (0)

5 грудня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтера
З цієї нагоди Житомирська обласна бібліотека для юнацтва щиро вітає усіх, хто своєю самовідданою працею щодня робить країну сильнішою!

Для всіх, хто хоче проявити добро та побути волонтером, юнацька оголошує караван добра «Творімо добрі справи за покликом серця!». Усі зібрані речі будуть передані дітям Житомирської обласної ГО “Діти сонця” до Дня Святого Миколая

 

Орієнтовний перелік необхідних речей:

  • Навчальний матеріал (пазли, підручники, розвиваючі ігри тощо);
  • Одяг, взуття (діти віком від 2 до 10 років) в гарному стані;
  • Канцелярія (фарби гуашеві, м’який пластилін,клей, картон, альбоми, зошити,гофрований папір тощо);
  • Солодощі (цукерки, печиво);
  • Речі особистої гігієни (пасти, шампуні, мило тощо);
  • Іграшки дерев’яні, ляльки, візочки, дитяча іграшкова кухня тощо.

 

Шановні житомиряни, не будьмо байдужими, подаруймо часточку свого тепла дітям!

Речі приносити за адресою: м. Житомир

вул. Грушевського 9,

читальний зал бібліотеки

(II поверх)

Контактний телефон:47-36-59

(096)553-99-55 (Наталія)

 

Акція триватиме до 17 грудня 2017 року

Переглядів: 66 | Додав: olezhon | Дата: 05.12.2017 | Коментарі (0)

 

Якщо ви вдало оберете професію і докладете

до неї душу, то щастя саме знайде вас.

К. Ушинський

У житті кожної людини вибір професії - серйозний,відповідальний і складний крок. Від цього вибору залежатиме не лише власне благополуччя, а й можливість реалізації інтересів, перспективи творчого зростання. Особливо гостро проблема професійного самовизначення постає перед старшокласниками, коли формуються їх орієнтири на майбутнє.

Сьогодні, на жаль, багато випускників припускаються помилок при виборі професії. Вони не завжди правильно розуміють престижність  тієї чи іншої спеціальності, недостатньою поінформовані щодо потреби в тих чи інших професіях на ринку праці, не завжди враховують власні психологічні особливості  (здібності, нахили, інтереси).

Допомогти старшокласникам ліцею № 25 у виборі професії  спробували  бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва, запросивши 30 листопада провідного фахівця Житомирського міського центру зайнятості Тетяну Гультяєву  на інтерактивну зустріч з молоддю. «Як стати затребуваним на ринку праці? Soft skills – м’які навички а ... Читати далі »

Переглядів: 84 | Додав: olezhon | Дата: 01.12.2017 | Коментарі (0)

 

Проблеми вірусу імунодефіциту та СНІДу, шляхи його подолання хвилюють кожного. За офіційною статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я сьогодні на планеті зареєстровано понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих. Україна посідає перше місце в Європі та шосте на земній кулі за швидкістю розповсюдження ВІЛ і хворих на СНІД.

28 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва за участі Вікторії Сенкевич, психолога обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, відбувся інформаційний репортаж «СНІД: без міфів та ілюзій».

 Спікер заходу наголосила, що за інформацією центру серед ВІЛ-інфікованих в Україні близько 65% - це молоді люди від 15 до 29 років. Житомирська область теж не втішає своїми статистичними даними. В центрі профілактики СНІДу зареєстровано 6082 ВІЛ-інфікованих та 2000 хворих на СНІД. Померло від цієї хвороби 933 жителі області.

Вікторія Сенкевич зазначила, що хворі на СНІД при побутових контактах не становлять небезпеки для оточуючих. Від ВІЛ-інфекції можна вберегтися, дотримуючись певних правил поведінки. На жаль, цю хворобу вилікувати неможливо, але попередити - можна.

Спеціаліст також зауважила, що єдиний спосіб виявити В ... Читати далі »

Переглядів: 61 | Додав: olezhon | Дата: 01.12.2017 | Коментарі (0)

 

23 листопада 2017 року в обласній бібліотеці для юнацтва за сприяння  обласного центру підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва і туризму Житомирської обласної ради працівники відділів обслуговування бібліотек області зібралися на семінар «Сучасна бібліотека і юнацтво в єдиному культурно-інформаційному просторі».

Під час навчань були розглянуті основні складники діяльності, зокрема визначені цілі, основні функції та напрямки роботи, окреслені послуги, які найбільше потребує молодь.

Від провідних фахівців юнацької бібліотеки  учасники семінару отримали  консультації та методичні поради з таких питань як планування роботи бібліотек з юнацтвом у 2018 році, особливості роботи з історико-патріотичного, правового, естетичного виховання молоді. Слухачі дізнались про те, які можливості для навчання бібліотекарів надає програма  «Молодіжний працівник».

 На підвищення професійного рівня бібліотекарів були спрямовані тренінг з інтернет-журналістики «Напиши про бібліотеку цікаво» та практикум «Робота бібліотеки у Фейсбук: ефективна комунікація з громадою». Працівники бібліотек навчалися прави ... Читати далі »

Переглядів: 50 | Додав: olezhon | Дата: 27.11.2017 | Коментарі (0)

  

Дитяча злочинність, на жаль, молодшає. Діти, які чинять злочини, як правило, не отримали в дитинстві батьківського тепла та любові. Їх світ  відокремлений від нормального повноцінного життя… Як попередити дитячу злочинність? Що змушує підлітків ступати на злочинний шлях? Як запобігти девіантній поведінці та сприяти адекватному ставленню до навколишнього світу? Ці та інші питання обговорювали старшокласники шкіл міста під час презентації книги Вадима Жалюка «Коридор «Ла-а-ла». Твори, які увійшли до збірки, мають професійне підґрунтя. Як працівник служби у справах дітей Житомирської міської ради Вадим Станіславович добре знає проблеми дітей і підлітків з неблагополучних сімей, згубні наслідки соціального сирітства. Книга автора – це розповідь про негативні явища в суспільстві та необхідність їх подолання. На думку В. Жалюка, саме шокова терапія, зокрема інформування молоді про згубний вплив шкідливих звичок, - один з шляхів подолання дитячої злочинності в суспільстві сьогодні.

Вірші та замальовки, що прозвучали з вуст автора, викликали неоднозначні відгуки та дискусії в колі старшокласників.

Дитинство не має бути злочинним, дитинство з ... Читати далі »

Переглядів: 72 | Додав: olezhon | Дата: 23.11.2017 | Коментарі (0)

16 листопада обласна бібліотека для юнацтва запросила шанувальників   відвідати книжкову імпрезу «Польська література на наших полицях».

         Багато років триває діалог і співпраця між двома державами – Україною та Польщею. Це обумовлено спільними інтересами країн-сусідок, їхніми глибинними історичними та культурними зв’язками.  Польща посідає  нині одне із перших місць серед країн, де гостинно приймають на роботу та навчання   наших співвітчизників.

          Впроваджуються   українсько-польські обмінні молодіжні програми. Упродовж року Україною та Польщею їх реалізовано 56. ... Читати далі »

Переглядів: 128 | Додав: olezhon | Дата: 17.11.2017 | Коментарі (0)

 

Японія - дивовижна і загадкова країна, якою захоплюється чи не увесь світ. Вражають її досягнення в економіці, культурі, промисловості, науці і надсучасній техніці.

Багатьом Японія уявляється далекою і недосяжною, проте житомиряни успішно долають відстані і кордони. Цього літа старшокласники ЗОШ № 12 Анна Лук’янчук, Вероніка Пилипко, Тарас Гнелиця разом з директором житомирського благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» Євгенією Дончевою здійснили п’ятиденну подорож до країни, де сходить сонце. Зі своїми враженнями юні житомиряни завітали до бібліотеки на східну вечірку «Японія очима українців».

... Читати далі »

Переглядів: 85 | Додав: olezhon | Дата: 16.11.2017 | Коментарі (0)

 

                     

Заповітна мрія кожного старшокласника – вступити до вишу  і прожити студентське життя, яке асоціюються завжди з такими поняттями, як самостійність, молодість, веселощі, винахідливість, романтика, перше кохання...  Це час відкритих перспектив, можливість жити мріями про прекрасне майбутнє, вірою у здійснення всіх бажань.

         Напередодні головного студентського свята, Міжнародного дня студентів, що відзначається у всьому світі 17 листопада, в обласній бібліотеці для юнацтва  відбулась інтерактивна зустріч «Не тільки освіта: школярам про студентство».

         - Що означає бути сучасним студентом?

     &nb ... Читати далі »

Переглядів: 102 | Додав: olezhon | Дата: 15.11.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 47 48 »