Головна » Архів матеріалів

 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини рідна мова є важливим елементом культурної свідомості. Привернення уваги до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної ‑ бенгальської, мови. Відтоді кожного року в Бангладеш відзначають день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

В Україні долучились до відзначання цього свята з 2002 року. 21 лютого в обласну бібліотеку для юнацтва на молодіжний діалог «З рідним словом міцніє держава» завітали представники польської, чеської, вірменської та єврейської громад міста Житомира.

Гостей вірменської громади «Єребуні» представив директор Ваге Петросян та учні вірменської суботньої школи. Вони розповіли про древню історію своєї мови, яка бере початок з VI ст. н.е. Пан Ваге зазначив, що вірменська мова та її вимова є складними для вивчення, ... Читати далі »

Переглядів: 102 | Додав: olezhon | Дата: 22.02.2018 | Коментарі (0)

 

Воля, незалежність, самостійність. Про це століттями мріяли і за це століттями боролися українці. Найкращі сини і дочки за ідеали свободи віддавали своє життя. У цьому списку з’явились нові імена ‑ імена Героїв Небесної Сотні, звичайних українців з великими серцями. Саме вони зуміли відстояти національні інтереси та європейський вибір України, рішуче стали до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх вшановує вся Україна.

Вшанували пам’ять про Героїв Небесної Сотні 19 лютого в бібліотеці і учасники патріотичного діалогу «Майдан – це стан душі і поклик серця».

Запрошений на захід Григорій Миколайович Цимбалюк, письменник, учасник АТО, поділився з молоддю своїми спогадами про доленосні події на Майдані. Він розповів про одного з Героїв Небесної Сотні – житомирянина Якова Зайка, з яким був особисто знайомий. Білорус за національністю, Яків Зайко став одним iз найпомітніших діячів українського національно-демократичного відродження у Житомирі. Був народним депутатом України першого скликання. Він ‑ автор багатьох історичних і публіцистичних творів, серії книг «Літопис державотворення». Останні роки жив у столиці, мріяв ... Читати далі »

Переглядів: 78 | Додав: olezhon | Дата: 20.02.2018 | Коментарі (0)

 

18 лютого в юнацькій бібліотеці відбувся майстер-клас «Ресурси всередині – ресурси зовні».

Метою майстер-класу було віднайти джерела власних ресурсів завдяки можливостям арт-терапії (вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості).

Організатором майстер-класу стала психолог-консультант у методі позитивної психотерапії, арт-терапевт Марина Листопадська.

Головна ідея майстер-класу така: якщо у нас є цілі, то й ресурси знаходяться. Учасникам вдалося провести паралель між цілями, відповідальністю та ресурсами й натхненням.

Учасники поєднали у своїй роботі різні види арт-терапії: ізотерапію, казкотерапію, використання метафоричних карт.

Зокрема техніка «Декартові координати» допомогла знайти учасницям свою актуальну ціль та перевірити її на справжність.

Використання техніки «Комікси» показала учасницям їхню силу та глибину і ті моменти, за які час перестати нести відповідальність, а за які варто почати відповідати.

Техніка «Фашина» допомогла звернути увагу на внутрішні опори та сильні сторони, які є в учасниць, але про які ми часто забуваємо, а також знайти ресурси, які ми не вико ... Читати далі »

Переглядів: 78 | Додав: olezhon | Дата: 19.02.2018 | Коментарі (0)

 

14 лютого о 17.00 в День св.Валентина та Міжнародний день дарування книжок у Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся довгоочікуваний «Spеed book dating! Швидкі книжкові побачення в юнацькій!».

Особливість знайомства «speed dating» – короткотривале спілкування із певною кількістю осіб протилежної статі. Такий спосіб знайомств сьогодні, набуває все більшої популярності. В епоху високих технологій люди багато часу проводять за комп’ютером. Вони все більше віддають перевагу спілкуванню в мережах, але це не завжди зближує нас. Можна довго спілкуватись в онлайн, так ніколи і не побачивши співрозмовника. Обласна бібліотека для юнацтва, орієнтуючись на інтереси та захоплення сучасної молоді, вирішила вперше провести захід такого формату. Мета зустрічей – відновити спрагу до живого спілкування, познайомитись із цікавими людьми, а також удосконалити свої навички комунікації. Основне завдання учасників – гарно провести час, відкинути будь-які хвилювання, бути собою.

Для нашого міста це досить рідкісний вид дозвілля, тому молодь охоче підхопила ініціативу «швидких побачень». Учасники заздалегідь реєструвалися у Googl формі, де серед низки п ... Читати далі »

Переглядів: 102 | Додав: olezhon | Дата: 15.02.2018 | Коментарі (0)

 

13 лютого в Житомирському вищому професійному училищі– інтернаті відбулась літературна вітальня «Доля – як пісня». Разом з бібліотекарями учні поринули у глибини поетичної творчості Ігоря Ліберди, одного з найбільш талановитих поетів Житомирщини, якому 22 березня виповнилося б 80 років.

         Присутні на заході мали змогу дізнатися, що витоки життя і творчості поета беруть свій початок з Баранівщини, серця Поліського краю. Тут він зростав, вчився пізнавати світ, дослухася до народних пісень – поезії людського спілкування. Пам’ять і пережите залишилося в душі поета, втілилось в поетичному слові. Жити  повнокровно, напружено, в усе втручатися в ім’я подальшого зростання й розквіту – гасло кращих віршів поета. Він писав про те, що тримає людину у житті і робить її справді людиною з красивою і доброю душею. Йому, юнакові з сільської вчительської родини, судилася непроста доля. Після школи, в повоєнні роки, Ігор Ліберда навчався й працював водночас, оброблював метал – як токар, і плекав дитячі душі – як учитель. А згодом узявся до огранення Слова – у журналістиці й літературі. Багато років Іг ... Читати далі »

Переглядів: 63 | Додав: olezhon | Дата: 15.02.2018 | Коментарі (0)

 

11 лютого у юнацькій бібліотеці відбувся перший літературний Stand-Up. Широкій аудиторії жанр стендапу більш відомий, як комедійний, коли комік виступає перед живою аудиторією і взаємодіє з залом. Метою літературного стендапу є популяризація процесу читання книжок серед широких верств населення.

У Житомирі організатором проекту Літературний Stand-Up виступив фотохудожник Максим Гладунець. Проект має свою сторінку у Фейсбук https://www.facebook.com/LiteraryStandUp/ Завдання проекту ‑ проведення щомісячних публічних виступів в форматі Stand-Up з цікавим обговоренням книг доступними словами. Учасники читають книги: відомі та незнані. І розповідають про них перед аудиторією так, щоб не переказувати сюжет книги та щоб ніхто не помер від нудьги.

Перший випуск Літературного стендапу, що відбувся напередодні дня Святого Валентина, був присвячений самотності. Адже саме у день закоханих найбільш гостро сприймається, що на телефон дзвонить лише будильник.

Чотири учасники презентували чотири різні книги на тему самотності, які було завчасно розподілено шляхом жеребкування. Вадим Штанько презентував книгу Ванесси Диффенбах «Мова квітів», М ... Читати далі »

Переглядів: 125 | Додав: olezhon | Дата: 13.02.2018 | Коментарі (0)

 

На гостини до юнацької завітав цікавий гість, оригінальність поглядів на життя якого, не залишає байдужим сучасників.

За освітою Володимир Павловський — педагог, за фахом — психолог, кандидат філософських наук, близько п’яти років працював на посаді доцента в Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

Світ його захоплень — різноманітний. Проте справою життя стало юнацьке захоплення — фотографія, яке, як згадує майстер, почалося с того, що у дитинстві розібрав фотоапарат дідуся.

Сьогодні Володимир займається підприємницькою діяльністю, співпрацює з кінно-спортивним клубом «Дербі». Результатом такої співпраці стала низка дивовижних світлин, які презентовано на виставці «Такі різні коні».

У клубі є ентузіасти, які віддають багато часу іпотерапії. Долучився до них і Володимир Павловський. Для Володимира — це один із проектів 2017 року. Працював над ним майже два місяці. У фотосесії брала участь 21 дитина. Зйомки проходили в селі Кам'янка Житомирського району.

Крім чудових чорно-білих фото, в доробку світлописця є жива природа, пейзажі, портрети, &laq ... Читати далі »

Переглядів: 131 | Додав: olezhon | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

 

Сучасній людині важко уявити своє життя без Інтернету. Тепер кожен може стати не тільки активним учасником, а і творцем ресурсів і послуг віртуальної реальності. Це зробило Інтернет-товариство більш людним. Але чи більш людяним?

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» - під таким гаслом цього року  світ відзначає День безпечного Інтернету. Започаткований ще у 2004 році в Європі, цей день має своїм завданням зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спамів, а також залучити до дій кожного, хто бажає зробити свій внесок у створення кращого Інтернету.

У 2018 році День безпечного Інтернету відзначається 6 лютого. В цей день в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася бесіда за круглим столом «Створімо кращий Інтернет разом!», під час якої учасники обговорили питання Інтернет-етики, шляхів  безпечного використання Інтернету, а також загрози протизаконного контенту

      Завідуючий відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Андрій Таранюк  зазначив, що Інтернет, як наймасштабніша бібліотека світу, містить величезну кількість інформації  на різні теми: від давн ... Читати далі »

Переглядів: 76 | Додав: olezhon | Дата: 07.02.2018 | Коментарі (0)

 

Згідно з указом Президента України «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола» відбувся захід у формі політичного портрету «В’ячеслав Чорновіл: дорогами болю і боротьби».

Український політик, правозахисник, радянський дисидент, журналіст, публіцист, літературний критик – це ще не весь перелік характеристик видатного діяча України. Він був тричі ув’язнений радянською владою, але зумів підняти міжнародну громадськість на захист політв’язнів у Радянському Союзі. Він став народним депутатом України і активно боровся за демократичну українську державу, утверджуючи думку про національну свободу українців. Будівничий української державності, він вважав справою власного життя змінити хід історії країни. У чому ж полягав феномен людини, що стала одним із символів незалежної України?

На ці та інші питання давали відповідь спікери зустрічі: кандидат історичних наук, краєзнавець Геннадій Махорін та радник міського голови з гуманітарних питань на громадських засадах Олександр Батанов.

Геннадій Махорін розповів студентам Житомирського технологічного коледжу про політичну діяльність В. Чорновола, звернувши увагу на важливе значення ... Читати далі »

Переглядів: 77 | Додав: olezhon | Дата: 07.02.2018 | Коментарі (0)

 

29 січня виповнилося 100 років бою під Крутами, коли на підступах до Києва бійці УНР чинили опір російськими червоногвардійцям.

Під Крутами загинуло кілька десятків вояків, переважно київських студентів та гімназистів. Червоногвардійці, маючи чисельну перевагу та більше військового досвіду, зуміли захопити станцію Крути. Внаслідок чого був відкритий шлях на Київ.

Зараз події під Крутами знову на часі, бо викликають певні паралелі з подіями початку війни на Донбасі та своренням добровольчих батальйонів. Трагедія під Крутами стала символом опору агресорам.

29 січня у бібліотеці відбувся вечір-спогад «Герої Крут і воїни АТО: на відстані 100 років» до 100-річчя бою під Крутами.

Запрошений на захід кандидат історичних наук, краєзнавець Махорін Геннадій Леонідович зосередив увагу на хронологічних подіях 1917-1922 років, розповів про видатних політичних діячів тієї доби, подвиг героїв Крут, познайомив присутніх із своєю новою книгою «Українська національна революція 1917-1922 рр. та її перебіг на Житомирщині».

Доповнив бесіду вчитель історії ЗОШ №12, добровольць батальйону «Айдар», з позивним «історик», Сліпченко Михайло Сергійович, заув ... Читати далі »

Переглядів: 65 | Додав: olezhon | Дата: 30.01.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 49 50 »