Головна » 2014 » Грудень » 25 » 25.12.14
18:00
25.12.14

   

 

  25 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулось громадське обговорення з приводу присвоєння бібліотеці імені Гетьмана Івана Самойловича.  

  В обговоренні взяли участь: ініціатор присвоєння бібліотеці імені Гетьмана Івана Самойловича журналістка Олена Галагуза; голова громадської організації «Самооборона Житомирщини» Сергій Ткачук; кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії, політології та історії ЖНАЕУ, краєзнавець Геннадій Махорін; засновник інформаційного порталу міста Житомира Юрій Петренко; головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Олена Шульга та колектив бібліотеки.

  В ході обговорення Олена Галагуза та Сергій Ткачук акцентували увагу на значенні історичної постаті І. Самойловича в патріотичному виховані молоді.

  Геннадій Махорін нагалосив на доцільність назвати бібліотеку іменем інших історичних постатей, зокрема письменників Євгена Концевича, Олександра Довженка або Гетьмана Івана Виговського, життя і діяльність яких більш вагоміші в історії України.

  Колектив бібліотеки запропонував інші пропозиції: назвати бібліотеку іменем Олександра Довженка; Валентина Грабовського, з яким діяльність бібліотеки тісно пов’язана та Євгена Концевича.

  Також було озвучено думки читачів бібліотеки, які були виявлені в ході експрес – опитування та опитування в соцмережах. Більшість користувачів бібліотеки віддали перевагу Євгену Концевичу.

  На засіданні було вирішено згідно до ст. 8 Закону України "Про присвоєння юредичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" обговорювати дане питання протягом двох місяців за участю громадськості міста для прийняття обґрунтованого рішення. 

Переглядів: 181 | Додав: olezhon | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0