Головна » 2015 » Березень » 24 » 24.03.15
16:52
24.03.15

 

   24 березня 2015 року на виконання указу президента України «Про відзначення 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну України» в обласній бібліотеці для юнацтва було представлено літературно-музичний альбом «Дзвін єднальних нот і слів».

   Під час заходу учні вищого професійного училища сервісу і дизайну дізналися про життєву стежину українського священника, композитора, диригента, громадського діяча, автора музики Державного Гімну України.

   Михайло Вербицький  почав писати музику ще в юнацькі роки.  Першими його творами були церковні хори, та згодом він звернувся до оркестрової музики. З його оркестрових композицій відомі 12 симфоній, 2 полонези і кілька невеликих п’єс. Вербицький першим з галицьких музикантів звернувся до поезії Шевченка.  Написана ним епічна кантата «Заповіт», належить до його найвидатніших творів.

  Однак найбільшим внеском Вербицького у розвиток культури українського народу є написання  музики до твору «Ще не вмерла Україна», який спочатку був національним гімном, а нині – це Державний Гімн України.

  Молоді була представлена мультимедійна презентація та книжково-ілюстративна виставка «Творець українського гімну».

Переглядів: 148 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0