Головна » 2011 » Листопад » 17 » 16.11.11
18:31
16.11.11
         16 листопада  2011 року  відбувся обласний семінар для бібліотечних працівників районних та міських бібліотек, що обслуговують юнацтво.
         У семінарі також взяли участь голови  методичних об’єднань шкіл, ПТУ, ліцеїв , коледжів, ВУЗів м. Житомира.
         Відкрила семінар директор бібліотеки Надія Семенюк, заслужений працівник культури України, яка  відмітила, що сотні тисячі молодих  юнаків і дівчат прилучаються до книжкової мудрості, збагачуються інтелектуально і духовно, проходять школу життєвого самовизначення , реалізують свою потребу в організації змістовного дозвілля та відпочинку.
         Начальник управління культури і туризму   облдержадміністрації  Юрій Градовський дав високу оцінку діяльності  Обласної бібліотеки для юнацтва, розповів про стан, проблеми та перспективи  подальшого розвитку бібліотек області, про соціальний захист їх працівників.        
         Запрошений Володимир Білобровець, викладач кафедри української мови та літератури Житомирського державного університету ім. Івана Франка    ознайомив присутніх з тенденціями розвитку  сучасної української літератури, новими авторами та їх творами.
          Основні завдання  і напрямки діяльності бібліотек на 2012 рік висвітлили провідні спеціалісти бібліотеки у консультаціях:
          «Традиційні та інноваційні форми роботи по популяризації літератури з історико-культурної спадщини, народознавства, краєзнавства та творів українських  письменників», «Морально-етичне та правове виховання юнацтва засобами бібліотечної роботи», «Профорієнтаційна робота з молоддю. Екологічні аспекти в інформаційному просторі», «Шляхи і сучасні тенденції формування естетичної культури серед юнаків та дівчат».
         За зазначеними питаннями відбулася дискусія щодо проблемних питань, а це і хронічний брак коштів на придбання літератури, періодичних видань, купівлю обладнання, сучасних комп’ютерних технологій, створення електронних каталогів, баз даних, що цікавлять молодь.
         Окрасою семінару стала презентація книги «Тренер» Володимира Шинкарука,  професора Житомирського державного університету імені Івана Франка, заслуженого працівника культури України, члена національної спілки письменників України, володаря І премії Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова». Це  перший великий прозовий твір автора  про футбол, про добро і зло, війну і мир, про мужність і самовідданість про любов і вірність. І не тільки…Написаний ніби просто, але скільки мудрості і краси у тій простоті. Презентація книги супроводжувалась віршами та піснями у виконанні  Володимира Федоровича.
        Велику зацікавленість у присутніх викликала виставка художніх  робіт «Тепло від рук, із серця світло», вишитих працівниками бібліотеки.
     Семінар завершився   нагородженням переможців  обласного конкурсу «Літературна Житомирщина». Ними стали Андрушівська  та Бердичівська районні бібліотеки.

Переглядів: 396 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Шановні колеги! При проведенні таких конкурсів, гадаємо, було б доцільно при підведенні підсумків представляти ті роботи, які зайняли призові місця. Учасникам конкурсу, які не потрапили в номінацію, було б корисно зрівняти роботи переможців із своїми і зробити для себе висновки, до чого потрібно прагнути. Чому б на семінарі не зробити поличку із представленням робіт переможців?

Ім`я *:
Email *:
Код *: