Головна » 2018 » Квітень » 13 » 15 років від дня затвердження герба і прапора Житомирської області
10:47
15 років від дня затвердження герба і прапора Житомирської області

 

Кожен регіон, окрім державних символів, має свою атрибутику і Житомирська область не виняток. Вона також має свій герб і прапор, який був затверджений 11 квітня 2003р. рішенням восьмої сесії Житомирської обласної ради XXIV скликання.

12 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась історична розвідка «Символи Житомирщини» до 15-річчя від дня затвердження герба і прапора Житомирської області.

На захід було запрошено Петра Рудницького, який майже 25 років працював на посаді заступника голови Житомирської обласної ради та брав участь у затвердженні герба та прапора Житомирської області.

Петро Петрович розповів про історію виникнення ідеї запровадження обласної символіки. Після прийняття Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» всі області почали активно працювати над створенням власних гербів. Житомирщина відразу включилась в процес та упродовж року вивчала досвід інших регіонів. Першим кроком було створення робочої групи з депутатів, які працювали над цим питанням і згодом оголосили конкурс на кращі пропозиції ескізу герба. Багато житомирян відразу відреагували та почали приносити свої варіанти, серед яких домінував зелений колір, оскільки Житомирщина славилася своїми лісами та хмелем. Підготовлений проект Петро Рудницький повіз до Львову членам геральдичної комісії, створеної при президентові України. Але ті не затвердили проект, оскільки він був надто простим та недосконалим та через місяць підготували свій варіант. Привізши його до Житомира, Петру Рудницькому знадобилось багато спроб, щоб нарешті 11 квітня 2003 року на сесії Житомирської обласної ради рішенням більшості було затверджено великий і малий герб Житомирської області та їх описи, а також положення про порядок використання.

Оскільки Житомирщина входила до складу чотирьох історичних земель України: Київщини, Полісся, Волині та Поділля, тому на гербі відображено чотири елементи з цих регіонів. Об’єднує ці всі компоненти міська брама з трьома вежами, яка розташована в центрі герба.

Ознайомитись із описом герба та прапора Житомирської області можна за посиланням: http://oda.zt.gov.ua/pro-zhitomirshhinu.html

  

Переглядів: 56 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: