Головна » 2018 » Листопад » 29 » В юнацькій як завжди – поетично!
17:30
В юнацькій як завжди – поетично!

 

28 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася творча зустріч з поетами Житомирщини. Запрошені гості – поети-житомиряни Олег Антонюк, Михайло Жайворон та Яна Демчук з Новограда-Волинського. На зустріч завітали юні літератори-початківці, журналісти і небайдужі до сучасної поезії житомиряни. В читальній залі панувала атмосфера душевного спілкування, затишку, натхнення й поетичної творчості.

Володар літературних премій, лауреат і дипломант численних літературно-поетичних форумів Олег Антонюк поділився історією походження свого псевдоніму – Олег Озарянин. «Краще за все про автора розповідають його вірші», – коротко, зате промовисто сказав про себе автор. Він презентував поетичні збірки «Букет із меланхолій», «400 озарений», «Любовные озарения» та зачитав кілька поезій з інтимної лірики, серед яких «Осіннє сонце бризне крадькома», «Коли ми удвох», «Коли злетить останній жовтий лист». Молода поетеса Яна Демчук, яка пише під псевдонімом Домініка Дем, зачарувала присутніх своєю неповторною, надзвичайно ліричною, дівочо-іронічною поезією – «Шерше ля фам», «АІТ», «Від життя не чекаю небесної манни». Поет, публіцист, заслужений журналіст України Михайло Жайворон презентував збірку «Via delorosa» та зачитав кілька улюблених поезій – «Шах і мат королю», «Запахла тиша першими громами», «Я забував з тобою про усе».

У дружньому колі поети ділилися з присутніми спогадами про перші поетичні спроби, згадували свої перші вірші, відповідали на запитання молоді про тематику творчості, розмірковували, наскільки поезія мотивується життям поета й зовнішніми обставинами, пригадували улюблені поезії. Розповідали про джерела натхнення та рефлексували про роль музи в житті митця. «Муза – це як відгук, як резонанс душевних переживань,» – зізналася Домініка Дем. Михайло Жайворон сказав, що «людині притаманний стан зміненої свідомості, який вібрує, і в цьому стані головне – вхопити перше речення, а останнє – підсумує душа». Митці також відкрили присутнім таємниці творчих планів та наступних збірок.

Надихнувшись поетичним настроєм, юна слухачка Єва продекламувала власні вірші. А мистецько-творча атмосфера втілилась у літературний експромт, подарований авторами для бібліотеки:

У цьому храмі книг ми – прихожани,

Слова горять, мов свічі. Стеарин

Стікає в кожну душу і не стане,

Поезії виблискує бурштин.

  

Переглядів: 19 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: