• Обласною бібліотекою для юнацтва в жовтні 2018 року.

Рейтинг найпопулярніших журналів серед молоді, пріоритети молодіжного читання та перспективні напрямки передплати на журнали визначались шляхом анкетувань 120 респондентів-користувачів відділів обслуговування бібліотеки.

 

Відповіді користувачів на анкети показали:

 1. -Кожного дня читають журнали - 37%;

- 1-2 рази на тиждень - 41%;

- 1-2 рази в місяць - 17%;

- майже не читають - 5%

 1. На запитання “Де Ви берете журнали для читання?” 90% респондентів відповіли, що в бібліотеці.
 2. Згідно аналізу анкет читачі найчастіше використовують такі журнали:
  • для навчання, роботи – «Слово і час», «Економіка України», «Фінанси України», «Ліза», «VIVA», «Українська родина» «Народна творчість та етнологія», «Дивослово», «Країна знань», «Економіка АПК», «Мистецтво та освіта», «Українська культура», «Історія України», «Чумацький шлях», «Біологія в школі», «Вивчаємо українську мову і літературу», «Зарубіжна література в школі».
  • для самоосвіти – «Вокруг света», «Країна знань», «Народна творчість та етнологія», «Ландшафтний дизайн», «Загадки истории», «Тайны ХХ века», «Ліза», «Фокус»

«Публичные люди», «Ландшафт і архітектура»

  • для власного задоволення – «VIVA», «Отдохни», «Країна знань», «Ліза», «Добрые советы», «Бисер», «Вяжем сами», «Чумацький шлях», «Публічні люди», «Мой ребенок», «Українська вишивка», «Делаем сами», «Все о рукоделии».

 

 1. Кращими українськими журналами, на думку читачів нашої бібліотеки, є: «Вокруг света», «Економіка України», «Економіка», «Фінанси», «Українська культура» , «Право», «Юный художник», «Країна знань», «Дивослово», «Чумацький шлях», «Український історичний журнал», «Українська культура», «VIVA»,
 2. Респонденти хотіли б бачити в нашій бібліотеці: «Фізичне виховання в рідній школі», «Академія юного моделіста», «БЭМС», «Боевые искусства - ключ к совершенству», «Всеукраїнський журнал здоров'я», «Дитина з особливими потребами», «Київ», «Образотворче мистецтво», «Маркетинг в Україні», «Бизнез и безопасность», «Діловодство та документообіг», «Юний моделіст-архітектор», «Вишиті картини», «Все о рукоделии, «Надзвичайна ситуація», «Природа і суспільство», «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія», «Історія і сучасність», «Серіал», «Караван», «Forbes Life», «Hello», «GEO» та інші молодіжні видання по мірі їх появи.
 3. В експрес-опитуванні взяли участь 23% респондентів чоловічої статі і 77% - жіночої статі. Загальний склад читачів за віковими групами розподілився так:

14-22 років - 35%;

23-31 роки – 27%;

32- 40 років – 16%

41-55 років – 15%

56-70 років – 7%

Слід відмітити, що журнали «Країна знань», «Чумацький шлях», «Українська культура» як кращі українські журнал 2018 року визначено в усіх номінаціях анкети. Вони використовується для навчання і для самоосвіти, читаються заради власного задоволення і, взагалі, дуже популярні серед юнацтва.

Високу оцінку отримали журнали «Економіка України», «Фінанси України», «Економіка АПК», наявні в бібліотеці. На сторінках цих журналів висвітлюються питання, пов’язані з вирішенням конкретних проблем економіко-правового характеру. Читачі підтвердили необхідність таких видань, їх масове використання.

Журнал «Дивослово» на протязі багатьох років подає змістовні, нові або маловідомі мовознавчі, літературно-критичні та біографічні матеріали, які стають в нагоді учням, студентам, вчителям.

Журнал «Ліза», «Добрые советы» вміщує на своїх сторінках цікаві як з пізнавальної, так і з наукової точки зору психологічні тести, які широко використовуються під час навчально-виховного процесу.