***
За програмою спортивних ігор
У Новограді-Волинському відбулися фінальні змагання з волейболу серед юнаків за програмою VІ обласних літніх юнацьких спортивних ігор. У фінальних змаганнях взяли участь команди з міст Новограда-Волинського й Житомира, з Лугинського, Ємільчинського, Малинського й Чуднівського районів.
Упевнену перемогу здобули волейболісти з Новограда-Волинського. Друге й третє місця посіли відповідно команди Лугинського і Ємільчинського районів.
Степовий, В. За програмою спортивних ігор / В. Степовий // Житомирщина. - 2011. - 1 квіт.(№33). - с.11
***
Успішний тандем

        Нещодавно на офіційному сайті Президента України опублікували список стипендіатів премії імені Тараса Шевченка, яку щороку призначають учнями 9-11-их класів за особливі успіхи у вивченні української мови і літератури. Серед найкращих названо й ученицю Житомирської ЗОШ №27 Ольгу Коваль: торік вона стала переможницею Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури, принісши області першу за останні 15 років перемогу з цих дисциплін.

Сокальська, Ю. Успішний тандем / Ю. Сокальська // Житомирщина. – 2011. – 25 берез.(№32). – с.8


***
Рідна мова: перемога Анастасії Багрійчук
У Києві, в приміщенні Центрального будинку офіцерів ЗС України відбулися фінальні етапи конкурсу на краще знання української мови імені Петра Яцика й Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, що проводилася за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України й Міністерства оборони України.
З департаменту преси та зв'язків із засобами масової інформації Міністерство оборони України поінформували, що участь у заключному етапі конкурсу імені Петра Яцика взяли 47 переможців першого етапу, які представляли вищі навчальні заклади й військові ліцеї Збройних Сил України.
За результатами письмових робіт переможцем другого (фінального етапу) конкурсу серед курсантів і слухачів вищих військових навчальних закладів стала курсант Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Національного авіаційного університету Анастасія Багрійчук.
Церемонія нагородження переможців конкурсу на краще знання української мови імені Петра Яцика відбудеться 14 травня в Києві, у Національному академічному театрі імені Івана Франка.
Степовий, В. Рідна мова: перемога Анастасії Багрійчук/ В. Степовий // Житомирщина. - 2011. - 18 березня(№29). - С.8
***
"Дострибалися до призового місця"
   Нещодавно у Миколаєві відбувся чемпіонат України зі стрибків на батуті (стрибків на акробатичній доріжці) серед дорослих. У ньому взяли участь 11 команд з усієї України. До фінальних змагань було допущено п'ять найкращих, серед яких - і команду із Житомира, яка стала срібним призером чемпіонату.
   Честь перемоги справедливо розділили вихованці ДЮСШ №2: майстри спорту Роман Башинський - студент агротехколеджу та Сергій Ткаченко - студент Кам'янець-Подільського педуніверситету, кандидат у майстри спорту України Владислав Стревалюк - учень загальноосвітньої школи №28 і наймолодший член команди Євген Петракович - учень екологічного ліцею №24. Команду до участі у змаганнях готували заслужений тренер України Ігор Бєліков та тренери-викладачі Руслан Грузда і Юрій Новатуров.
Макарчук, І. Дострибалися до призовго місця / І.Макарчук // Житомирщина. - 2011. - 11 берез. (№26). - С.16.
***
Танцюристи - молодці!
Жадану перемогу принесла юним танцюристам Малина участь у Всеукраїнському хореографічному конкурсі-фестивалі "Зимова фантазія". Учасники хореографічного гуртка міського центру дитячої та юнацької творчості "Битжиз", що працює під керівництвом Людмили Тупольської, виступали двома групами. У номінації "Сучасний танець" старша виконала танець "У ритмі життя", молодша - композиції - "Пеппі" та "Вільний танець". Виконавська майстерність обох була високо оцінена журі, яке й удостоїло їх дипломів другого ступеня.
Лісовський, Б. Танцюристи - молодці! / Б.Лісовський // Житомирщина. - 2011. - 18 лют. (№19). - С.12
***
Є золото, срібло і бронза
У Запоріжжі відбувся турнір за Кубок України з легкої атлетики. Збірна команда нашої області, до складу якої увійшли 20 спортсменів - представників Житомира, Бердичева, Коростеня, Баранівського, Ємільчинського й Червоноармійського районів, посіла шосте місце в командному заліку.
В особливому заліку перемогу здобули житомиряни Наталія Концевич, Олександр Венгловський(спортивна ходьба, 5000м)
Срібною призеркою змагань стала бердичівлянка Наталія Гапчук (стрибки у висоту). Бронзові нагороди отримали бердичівлянин Антон Саєвич (стрибки у висоту) й спортсменка із Баранівки Ірина Ус (спортивна ходьба, 5000м).
Опанащук, І. Є золото, срібло і бронза / І. Опанащук // Житомирщина. - 2011. - 15 лют(№17-18). - С.16
***
Міст добра заради життя
За ініціативи обласної молодіжної громадської оргранізації "ХХІ поклоніння" та редакції газети "Молода Житомирщина" в області стартував перший міжрегіональний благодійний соціальний проект "Міст добра заради життя".
Головна мета проекту - розвиток благодійної діяльності в області й Україні, підтримка дітей і молодих людей, які хворіють на фенілкетонурію, інші захворювання крові, залучення до спільної соціальної роботи всіх небайдужих людей, творчих колективів, підприємств, установ та організацій.
У благодійному проекті взяли участь поп-рок гурт "Полюси" (м. Чернівці) й молода чернівецька письменниця Леся Воронюк. У подальшому згоду на участь у благодійних проектах дали співачка Ольга Гура, гурт "Хорта"(м.Запоріжжя).

Степовий, в. Міст добра заради життя / В. Степовий // Житомирщина. - 2011. - 8 лют.(№14-15). - С.11

***
Із Коростеня - з нагородами
        Нещодавено у Коростені відбулися змагання з вільної боротьби у залік обласної Спартакіади школярів 2010 - 2011 навчальних років. Участь у них взяли шість збірних команд дівчат і десять - хлопців із різних куточків області.
Збірна команда дівчат Малинського району в загальнокомандному заліку посіла друге місце, пропустивши вперед своїх ровесниць із сусіднього Коростенського району. В особистому заліку у ваговій категорії 43 кілограми першу сходинку п'єдесталу зайняла Катерина Машкевич, другими у вагових категоріях 43, 46, 49 та 70 кілограмів стали Наталія Козленко, Мар'яна Данко, Ірина Марусова, Сніжана Копецька. Дівчата нагороджені грамотами та срібними медалями. Серед хлопців у ваговій категорії 63 кілограми четверте місце виборов Віталій Колесник. За високі результати вихованці РДЮСШ вдячні своєму тренерові Валерію Осипенку.
Лісовський, Б. Із Коростеня - з нагородами / Б.Лісовський // Житомирщина. - 2011. - 1 лют.(№11-12), - С.10
***
Перший в Україні з правознавства
Учень 11-го класу Черняхівської гімназії Віктор Давиденко добре знає, з якою сферою діяльності пов'яже своє життя - з юридичною. Уперше Віктор узяв участь у Всеукраїнській олімпіаді з основ правознавства, будучи учнем 9-го класу. Тоді він зумів привезти додому диплом другого ступеня. А вже наступного року його визнали найкращим знавцем основ правознавства з-поміж десятикласників України.
Сокальська, Ю. Перший в Україні з правознавства / Ю. Сокальська // Житомирщина. - 2011. - 25 січ.(№8-9). - С.12
***

Електронний помічник у виборі професій - відтепер і для учнів Попільні
Державний центр зайнятості за участю Міністерства освіти і науки розробив профорієнтаційний термінал "Живи і працюй в Україні". Це - молодіжний Інтернет-портал, доступ до якого здійснюється через електронні пристрої, що розміщуються у навчальних закладах. Нещодавно такий пристрій було встановлено у Попільнянській гімназії №1.
Його представлення відбулося за участю директора районного центру зайнятості В.В.Руликівської та диктатора гімназії В.Д.Кравчука. З роботою профорієнтаційного терміналу присутніх ознайомили спеціаліст районного центру зайнятості О.М.Столяренко
Електронний помічник містить інформацію про професії та умови навчання, перелік навчальних закладів, де можна здобути відповідні спеціальності. З його допомогою учні отримають додаткові відомості про власні можливості, схильності, особливості характеру. Вчителі знайдуть інформацію щодо організації профорієнтаційної роботи з учнями, новиник у галузі профорієнтації, а батьки отримують можливість розширити уявлення про ринок праці та вибір професій.
Незабаром такі термінали будуть встановлені і в інших школах району.
Шавловська, А. Електронний помічник у виборі професій - відтепер і для учнів Попільні / А. Шавловська // Житомирщина. - 2011. - 18 січ.(№5-6). - С.4
***
Якщо "летіти" по життю
Вихованка реабілітаційної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів "Інваспорт", нині член національної дефолімпійської збірної України з плавання, майстер спорту міжнародного класу Анна Товста, якій у середині грудня виповнилося 19 років, рішенням Міжнародного спортивного комітету глухих визнана найкращою спортсменкою світу 2010 року.
Пилипенко, О. Якщо "летіти" по життю / О. Пилипенко // Голос України. - 2011. - 11 січ.(№3). - С.16.
***
Новозеландський рогейн із... електронними пастухами
Із найвіддаленішого від нас куточка планети - Нової Зеландії - золоті медалі і перехідний кубок 9-го чемпіонату світу з рогейну привезла в село Татарів на Івано-Франківщині команда українських юніорів. За всю історію цих змагань на кубку викарбувано перші українські прізвища. Майстри спорту прикарпатці Василь Боднарук і Віталій Кіндрачук та їхня вірна спортивна подруга Марія Шупер із Херсона здобули більш ніж переконливу перемогу в юніорській змішаній групі, на багато очок випередивши своїх найближчих суперників, родоначальників і фаворитів рогейну - новозеландців і австралійців.
Костенко, В. Новозеландський рогейн із... електронними пастухами / В. Костенко // Голос України. - 2011. - 6 січ.(№2). - С.16.
***