Молодіжне життя

***

Захищатимуть честь…

     Шанси України, а точніше – українок, на перемогу на конкурсі «Місіс Всесвіт-2017», який відбудеться з 25 серпня по 2 вересня в Південно-Африканській Республіці, значно зросли. Бо до черкащанки Юліани Короченцевої, яка представлятиме Україну, та Інги Малик, яка поїде на конкурс від Австрії, днями приєдналася киянка із польським корінням Наталка Гайдиш.

        Минулого року корону «Місіс Всесвіт» здобула українка з Австрії Ольга Торнер. І це ще раз доводить, що українські жінки – найкращі.

Квач А. Захищатимуть честь… [Одразу три українки змагатимуться за корону «Місіс Всесвіт»]/А. Квач//Україна молода. –2017. – 4/5 серпня(№94). – С.16

***

Одиниця і сто нулів


     Серед чисел з багатьма нулями є справжній гігант, відкритий в 1852 році і офіційно визнаний найбільшим числом у світі. Це центільон, що мітить 600 нулів після одиниці.
      Інше число – одиниця і сто нулів – називається «гугол»,і, як неважко здогадатися, саме воно лягло в основу назви популярності в світі пошуковика. Щоправда, людина , яка реєструвала доменне ім’я, не дружило з орфографією і замість «googol» записала слово як «google». Батькам- засновникам «Гугла» Ларрі Пейджу і Сергію Бріну цей варіант сподобався більше. Він і був затверджений.
                          Одиниця і сто нулів цікаві факти про числа//Місто.-2017.-26 травня (№21).-С.8

***

Юні таланти з Радомишля

    Нещодавно у Львові відбувся Міжнародний конкурс-фестиваль культури та мистецтв «Місто Лева – 2017». Участь у ньому брали як досвідчені музиканти, так і молодь із України, а також сусідніх Польщі, Росії, Румунії.Талановиті виконавці й колективи демонстрували свою майстерністьу трьох номінаціях : «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво» та «Оригінальне мистецтво».

     З-поміж конкурсантів останньої номінації вперше були й учні Радомишльської дитячої музичної школи. Квартет бандуристок, котрих підготувала до конкурсу досвідчений педагог Любов Головань, у складі Варвари Калініченко, Вікторії Севрук і сестер Анастасії та Юлії Кишковських здобув першу премію.

Славінський Б. Юні таланти з Радомишля / Б. Славінський // Житомирщина. – 2017. – 12 трав. (№ 33). – С. 11.

***

Житомиряни - учасники "Голосу країни"

     21 - річна житомирянка Анна Кукса стала учасницею вокального телешоу "Голос країни - 7". "На сліпих прослуховуваннях Анна Кукса заспівала відомий хіт народного артиста України Віктора Павліка "Ні обіцянок, ні пробачень" і потрапила до команди Джамали.

Лісовський, Б. Житомиряни - учасники "Голосу країни"/Б.Лісовський//Житомирщина.-2017.-7 берез.(№17).-С.12.

***

Перемоги фігуристок

    У місті Новояворівську Львівської області відбулися відкриті змагання з фігурного катання на ковзанах, у яких узяли участь понад 200 спортсменів з чотирнадцяти областей України, фігуристи з Білорусії, Молдавії та Японії. За підсумками змагань житомирські спортсмени стали володарями шести кубків.

Степовий, В. Перемоги фігуристок/В. Степовий//Житомирщина. – 2016. – 5 лют.(№14). – С. 11.

***

«Візуалізація Гімну України»

      На першому поверсі Житомирської міської ради з’явилася  «Візуалізація Гімну України», що була створена стріт-арт художником Дмитром Крабом разом із представниками київської студії каліграфії «Monkey Art». Ідея поєднати малюнок і письмо саме у такий спосіб сподобалася міському голові Сергію Сухомлину. Тому у холі й з’явилася картина, на якій її автори зобразили авторів Гімну України Павла Чубинського та Михайла Вербицького, а також рядки нової версії тексту Гімну.

Степовий, В. «Візуалізація Гімну України»/В. Степовий//Житомирщина. – 2016. – 5 січ.(№1/2). – С. 3.

***

Технарі – не сухарі!

     Студенти Житомирського державного технологічного університету стали справжніми зірками IV міжнародного фестивалю «Перлина Полісся – 2015». У трьох номінаціях вони отримали «Гран-прі». Перемогу на фестивалі святкували солісти хореографічного ансамблю «Гармонія» та вокального ансамблю «Акорд», що діють при студентському центрі університету, а також акторка театральної студії «Юність». У номінації «Вокал» найкращими були студенти гірничо-екологічного факультету Євген Кравчук та Анастасія Сорока, а Надія Яковенко з цього ж факультету відзначена за акторські здібності.

Горицвіт, Р. «Технарі» - не «сухарі»!/Р. Горицвіт//Житомирщина. – 2015. – 8 груд.(№128-129). – С. 1.

***

Перемоги «Біджиза»

     Нещодавно учасники зразкового художнього колективу ансамблю танцю «Біджиз» Центру дитячої та юнацької творчості з Малина побували в Ужгороді. Старша група «Біджизу» брала участь у міжнародному фестивалі-конкурсі сучасної дитячо-юнацької творчості «Яскрава країна Закарпаття - 2015» і міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької  хореографії «Падіюн-Євро-Данс». Журі високо оцінило талант малинських танцюристів, присудивши їм перемогу за танець «Перше почуття» в номінації «Сучасна хореографія» та друге і третє – в номінації «Dance show», за виконання танцю «Пірати».

Лісовський, Б. Перемоги «Біджиза»/Б. Лісовський//Житомирщина. – 2015. – 1 груд.(№125-126). – С. 10.

***

Десять медалей на двох

     Саме стільки завоювали Антон Олівсон та Володимир Грибук із Житомирської ДЮСШ №2 на чемпіонаті України зі спортивної гімнастики серед ДЮСШ і СДЮШОР, який відбувся у Кіровограді. Участь у змаганнях брали спортсмени з 18 регіонів нашої країни.

Шульга, О. Десять медалей на двох/О. Шульга//Житомирщина. – 2015. – 24 листоп.(№122-123). – С. 10.

***

Мистецький «Алатир»

      З аншлагом у Житомирі пройшло відкриття клубу інтелектуального дозвілля «Алатир». Місцем зустрічей учасників, а це переважно студентство, обрано гуртожиток Житомирського торгівельно-економічного коледжу. «Дуже часто в студентів немає нормального дозвілля – хіба що перегляди кінофільмів та дискотеки. Тому вирішили прийти прямо до них у гуртожиток», - розповів натхненник і ведучій клубу, поет Олег Климчук. Назву обрано не випадково, адже Алатир – зірка, яка освітлює шлях творчим особистостям. У клубі проходитимуть зустрічі з цікавими людьми – письменниками, художниками, журналістами та громадськими діячами.

Заліщук, Л. «Мистецький Алатир»/Л. Заліщук//Житомирщина. – 2015. – 17 листоп.(№119-120). – С.7.

***

Бронза – у бердичівлянки

      Нещодавно у місті Арташат, що у Вірменії, відбувся XIV міжнародний турнір зі стрибків у довжину на призи неодноразового рекордсмена та чемпіона Європи, срібного призера чемпіонату світу Роберта Ємміяна. Для участі у змаганнях прибули спортсмени з Франції, Кіпру, Литви, Болгарії, Вірменії, Росії та України. Честь нашої країни на цих змаганнях захищав вихованець Бердичівської ДЮСШ імені Віталія Лонського, срібний призер чемпіонату України Владислав Мазур. Незважаючи на те, що наш земляк був наймолодшим спортсменом змагань, він стрибнув на 7 метрів і 77 сантиметрів, посівши третю сходинку п’єдесталу.

Валеріїв, О. Бронза – у бердичівчанина/О. Валеріїв//Житомирщина. – 2015. – 13 жовт.(№104/105). – С. 10

***

Під ритм барабанів 

      Фестиваль ритму «Вулба» всьоме зібрав своїх шанувальників. Більше півтисячі музикантів  і тих, хто любить музику з’їхалися на схили Тетеріва в Денишах Житомирського району.

    Якщо раніше фестиваль задумувався як барабанне шоу, то останніми роками його рамки розширилися – від регбі до електроніки. Музика «Вулби» - нестандартна, її рідко можна почути на житомирських дискотеках. Цього року фестиваль традиційно мав цікаву програму. На фестивалі виступили гурт «Разом ліпше», мистецька формація «Вулба». Було файєр-шоу від колективів «Файєрсон» та «Дім Сонця».

      Родзинкою фестивалю було традиційно велике барабанне коло: кожен бажаючий міг підійти і пограти на барабанах.

Лобачова, Л. Під ритм барабанів/Л. Лобачова//Житомирщина. – 2015. – 18 серп.(№82/83). – С. 6.

***

Чи стане Житомир столицею спортивної аеробіки?

      Житомирянам давно подобається аеробіка. Це, зокрема, підтвердив і чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед юнаків, дівчат та молоді, що відбувся у приміщенні ДЮШС «Авангард». У змаганнях взяли участь майже 300 спортсменів із семи областей України та Києва. За підсумками чемпіонату в скарбничці житомирських спортсменів – 15 золотих, 6 срібних та 7 бронзових медалей. Гості та спортсмени, котрі були вражені не лише рівнем організації змагань, а й виступами суперників із Житомирщини, запропонували перетворити Житомир на центр із підготовки майстрів зі спортивної аеробіки.

Житомирщина. – 2015. – 21 липня(№70-71). – С. 7

***

Перемога юних співаків

        Нещодавно у столиці України відбувся Міжнародний вокально-хоровий конкурс «Вікторія». Участь у ньому брав і старший хор Житомирської музичної школи №5, який здобув перші премії.

Шульга, О. Перемога юних співаків/О. Шульга//Житомирщина. – 2015. – 23 червня(№60/61). – С.12.

***

Перемоги в турнірах – перемога над недугом

       Багато учнів Житомирського вищого професійного училища-інтернату є вихованцями обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів. Незважаючи на фізичні вади, дівчата та хлопці добре виступають на обласних і всеукраїнських змаганнях, поповнюючи спортивну скарбничку золотими, срібними та бронзовими медалями. Вдалими були виступи учнів ЖВПУІ  й на нещодавніх двох чемпіонатах України – з пауерліфтингу та армспорту серед інвалідів. У своїх вікових групах Андрій Кот став чемпіоном України з пауерліфтингу, а Олег Пигольчук – із армспорту. Аліна Машушина також завоювала чемпіонський титул серед жінок. Капітан команди кандидат у майстри спорту Дмитро Луцишин на чемпіонаті України з армспорту завоював срібну медаль.

Соболь, В. Перемоги в турнірах – перемога над недугом /В. Соболь//Житомирщина. – 2015. – 19 червня(№59). – С.6.

***

У Житомирі шукали таланти

      Відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців «Шукаємо та ростимо таланти України». Цього року у фестивалі-конкурсі, що відбувся у номінаціях: вокальне, інструментальне, хореографічне мистецтва та художнє слово, взяли участь юнаки та дівчата з Житомирської, Київської, Львівської, Рівненської та Вінницької областей. Володарям гран‑прі фестивалю-конкурсу, став вокальний дует Бердичівського педагогічного коледжу в складі Максима Свіренка та Наталії Рощенюк.

Степовий, В. У Житомирі шукали таланти/В. Степовий//Житомирщина.-2015.-9 червня(№54-55).-С.7

***

Мова рідна, колискова

      Із дипломом І ступеня переможця ІІІ етапу п’ятої Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації повернулася з Кременчука, що на Полтавщині, Олена Білявська. Студентка КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» виявилася найпідготовленішою серед представників 20 областей України, які брали участь у змаганні юних шанувальників українського слова.

Горицвіт, Р. Мова рідна, колискова/Р. Горицвіт//Житомирщина.-2015.- 8 травня(№45).-С.7

 
    Цікаві факти   
 
***
Пластиковые деньги
 
    Около 30 стран мира сейчас ввели у себя банкноты из пластмассы. В обороте их уже свыше 50 миллиардов, и количество растёт на 3% в год. Более 99% напечатаны одной английской фирмой. Они гораздо устойчивее на износ, чем бумажные. И пластик значительно сложнее подделать: по данным из Канады, на миллион бумажек приходилось 400 подделок, после перехода на пластик - только одна.  
Пластиковые деньги//Наука и жизнь.-2017.-№3.-С.22-23
***
Кунтскамера
 
    С 2008 года в Японии действует закон, ограничивающий объем талии всего населения в возрасте от 40 до 74 лет. Этот показатель у мужчины должен быть не более 33,5, у женщины 35,4 дюйма. Проверяют его раз в год на обязательном медосмотре. Наказание за превышение не предусмотрены, но врач даёт рекомендации по диете и приглашает на новую проверку через три месяца. Если тогда норма не будет достигнута, придётся прослушать курс лекций по снижению веса. Но закон не касается борцов сумо, у которых солидный живот входит в понятие "спортивная форма".
Кунсткамера//Наука и жизнь.-2017.-№3.-с.53 
***
                                                   Скаут – це розвідник (однаково, що й пластун)…
       «Пласт» -  це українська скаутська організація, яка має за головну мету сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.
        Саме з метою популяризації скаутського руху в Україні, розширення діяльності, залучення до роботи однодумців житомирські пластуни провели нещодавно семінар, на який запросили всіх бажаючих долучитися до волонтерської діяльності.
        У Житомирі порівняно невеликий осередок – лише 30 чоловік, з них 10-волонтери, а 20-це діти до 18 років. Тому наші пластуни прагнуть наростити свої ряди на 100%.
        У Житомирі пластуни базуються на вул. М. Бердичівська, де надає кімнату міська рада, та в підлітковому клубі «Орлятко», що на вул. Шевченка, а контакти можна знайти в соцмережах.  
                             Поліщук Я. Скаут – це розвідник (однаково, що й пластун)…/Я.Поліщук//Місто.-2017.-26 травня.-(№21).-С.6
 
 
Помічник бібліотекаря
     В університеті міста Моратува (Шрі-Ланка) створенний робот-помічник для бібліотек.
     Використання цього робота допомагає істотно скоротити час на пошуки неправильно поставлених читачами книг на полиці і позбавити бібліотекарів від рутинної роботи, що вимагає великих витрат часу.
     Робот оснащений інфрачервоними датчиками відстані для виявлення місця певної книжкової полиці, куди потрібно поставити книгу, і шляхи до неї.
Помічник бібліотекаря//Шкільна бібліотека.-2017.-№5.-с.7
***
Источник долголетия
       Физиологи обнаружили, что чтение книг существенно продлевает жизнь. В исследовании приняли участие 3635 человек в возрасте от 50 лет и старше. Как показали результаты наблюдений за 12 лет, смертность среди книгочеев была на 6% ниже, чем среди равнодушных к книгам. Кроме того, выяснилось, что любители книг в среднем жили на 23 месяца дольше остальных.
       Ученые подчеркивают, что долголетию способствует чтение именно книг, а не периодики. Этот эффект связан с тем, что книги, в отличие от газет и журналов, обеспечивают "глубокое погружение" в новый материал, что тренирует ум, расширяет словарный запас, повышает концентрацию, способствует умению сопереживать.
Источник долголетия//Знание-сила.-2016.-№12.-С.44
       
***
Белый город
       В феврале самый большой город острова Хоккайдо оккупируют войска самообороны Японии. Военные пересаживаются с бронетехники на тракторы и меняют оружие на лопаты. Остров - одно из самых снежных мест Японии, за зиму выпадает до 630 мм снега. Чем не преминули воспользоваться жители: с 1950 года здесь проводят фестиваль. Посреди Саппоро вырастает город из снега. Монументальные строения - храмы и замки - как правило, дело рук военнослужащих Сил самообороны. На возведение одного здания высотой 15 метров у них уходит до 32 тонн снега и 2 месяца работы. Вокруг здания участвующие в конкурсе международные команды представляют свои скульптуры. Посмотреть на их творение в Саппоро съезжается более двух миллионов зритилей.
Белый город//Вокруг света.-2017.-№2.-С.22  
***
Спілкуйтесь з молоддю
      Психіатр Гері Кеннеді стверджує, що коли старі люди спілкуються з молодими або виховують молоде покоління, це допомагає їм відчувати свою цінність і додає додатковий сенс життя. 101-річна Макфадден розповідає, що у неї є друзі, молодші за неї на кілька поколінь, і це допомагає їй відчувати себе молодою. 102-річний Істон працює волонтером із бойскаутами, щоб мати можливість поділитися чимось із молоддю.
Спілкуйтеся з молоддю//Здоров'я та фізична культура.-2016.-лип(№7).-С.8
***
Робот -гуманоїд вступив до середньої школи.
 
      У японській префектурі Фукусіма до середньої школи міста Васеда вступив робот-гуманоїд Pepper. Вперше в світі робот буде навчатися разом із дітьми. Він уміє розмовляти, а на церемонії вступу пообіцяв старанно навчатися, додавши, що "ніколи не думав, що навчатиметься у людській школі". Гуманоїд розмовляє не лише японською, а й англійською мовою, тому його планують використовувати на уроках іноземної. Робот розпізнає низку людських емоцій, таких як радість, сум, дратівливість, хвилювання та страх. Влада Японії заохочує розвиток та розробку таких машин та сподівається посісти світове лідерство з виробництва роботів.
Робот -гуманоїд вступив до середньої школи//Позакласний час.-2016.-№9.-С.25  
***

Гігантські кам’яні кулі в Коста-Риці

      Кам’яні кулі є однією з найдавніших загадок в археології, виявлених в гирлі річки Діквіс, на півострові Нікоя і на острові  Каньо в Коста-Риці.         З 1930 року знайшли все сотні подібних кам’яних куль діаметром від кількох сантиметрів до більш ніж 2 м. Наразі налічується приблизно 300 куль, найбільші з яких важать понад 16 т. На думку вчених,  майже всі кулі зроблені у 1000-500 рр. до н. е. Є чимало міфів про походження каменів. Один із них свідчить, що кулі залишилися від Атлантиди. Проте ніхто не знає, для чого вони використовувалися.

Гігантські кам’яні кулі в Коста-Риці//Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2016. – берез.(№6). – С.5.

***

Квітка краси, любові й… утаємничості

      Найближається жіноче свято. Вам, жіночки, даруватимуть квіти, в тому числі й троянди. А чи знаєте ви історію цієї квітки. У Кашмірі відзначають свято квітучої троянди. Цього дня  молоді люди кидають у перехожих троянди. Той, у кого потрапить квітка, вважається щасливим зобов’язаний у відповідь зробити якийсь подарунок. Великою повагою  користувалася троянда в Давньому Китаї. За часів Конфуція в імператорській бібліотеці було 18000 рукописів, з яких 500 присвячено троянді. Кожен помічав, що краплини роси надають невимовної краси пелюсткам будь-яких квітів. Але на пелюстках троянд вони надзвичайно чарівні. В античному світі пояснювали це тим, що богиня зорі Аврора щоранку, зустрічаючись на небі зі своїм батьком-сонцем, плаче  від радості, а сльози богині виблискують діамантами на пелюстках її  улюблених квітів – троянд. Відтоді троянда символізує  також прихильність  дітей до батьків. Папи римські нагороджували європейських монархів за заслуги перед християнством штучними квітами троянд. Стебло  такої троянди було виготовлене з чистого золота, на чисельних пелюстках троянди було написане ім’я відповідного Папи Римського, а також заслуги того, кому підносили квітку. На кожній пелюстці було вміщено по кілька алмазів блиск яких зображував небесну росу. 

Рута, Л. Квітка краси, любові й утаємниченості/Л. Рута//Демократична Україна. – 2016. – 4 берез.(№9). – С.9.

***

Перші і вперше

      Першим журналом в Україні який намагався ввести до літератури українську мову, був "Харьковский Демокрит", що його видавав у 1816 році "доктор изящних наук" Василь Маслович. Сам Маслович надрукував тут кілька українських віршів. Видавець був світською людиною і мав ще славу чудового танцюриста, - з особливим умінням танцював від козачка. Виходив журнал тільки в 1816 році. Був це сатиричний місячник.

Перші і вперше// Позакласний час. - 2016.- №2.- С.26

***

Складаємо «Кубик Рубіка»

      «Кубик Рубіка» - механічна головоломка, відома також під назвою «Магічний кубик». Іграшка так називалася спочатку в перекладі з угорської. Остання назва закріпилася в угорській, німецькій, португальській та китайській мовах; на івриті – «Угорський кубик». Ідеться про найпопулярнішу  головоломку в світі, що тренує просторове мислення й візуальну пам’ять. Винайшов та запатентував її у 1975 році угорський скульптор і викладач архітектури Ерньо Рубік. За даними «Вікіпедії», «Кубик Рубіка» - лідер серед іграшок за продажем: якщо скласти реалізовані кубики в ряд, то вони простягнуться від полюса до полюса Землі.

Складаємо «Кубик Рубіка»/підгот. Г. Леонідов//Місто. – 2016. – 9 лют.(№15/16). – С. 9.

***

Українка вишила герб і прапор на крихітному зерняткові

      Майстриня-аматорка з Херсона вишила Національний герб і прапор на пшеничному зерняткові. Таку роботу краще розглядати через лупу або окуляри. Адже розмір зернятка лише 3 на 8 міліметрів. Національні символи, вишиті на ньому, виявилися найменшими у світі. Це визнали експерти Книги рекордів України. Майстриня поділилася секретом – вся справа у найменшій голці і найтонших нитках. Зернятко жінка спочатку обшила, а вже потім створила на ньому обриси. Сама майстриня щаслива, що робота вийшла саме на зерні, бо воно символізує плодючі українські землі.

Савченко, М. Українка вишила герб та прапор на крихітному зерняткові/М.Савченко//Українське слово. – 2016. – 3-9 лют.(№5). – С. 16.

***

Ялинка й Дід Мороз… із книг

      Співробітники бібліотеки Житомирського державного технологічного університету напередодні Новорічно-Різдвяних свят організували подарунок для своїх читачів, встановивши оригінальні ялинку й Діда Мороза. Для втілення задуму знадобилося 500 книг. Двометрова красуня стала популярною серед відвідувачів книгозбірні та користувачів соцмереж. Для реалізації задуму знадобилася навчальна література. Як і годиться, під ялинкою лежить мішок із подарунками для студентів – класична література вітчизняних і зарубіжних авторів. А на виготовлення півтораметрового Діда Мороза витратили близько ста книг.

Лісовський, Б. Ялинка й Дід Мороз… із книг/Б. Лісовський//Житомирщина. – 2016. – 5 січ.(№1/2). – С. 3.

***

Підтвердили звання найрозумніших птахів

     Ворони можуть сортувати картинки з різних груп. Двом чорним воронам вчені давали завдання сортувати набір картинок: наприклад, якщо показували зображення птаха, ворона мала клюнути червоний трикутник на екрані, а якщо зображення квітки – синій хрест (асоціації між малюнками і символами були випадкові). За кожен правильний вибір ворони отримували винагороду. Відсоток правильних відповідей досягав 80.

Підтвердили звання найрозумніших птахів//Житомирщина. – 2015. – 8 груд.(№128-129). – С. 7.

***

Пам’ятник саксофону

     На території Житомирського коледжу культури та мистецтв імені Івана Огієнка у рамках фестивалю «Сонячні кларнети» відбулося урочисте відкриття другого в Україні пам’ятника саксофону. До речі, торік у коледжі культури і мистецтв відкрили пам’ятник кларнету.

Валеріїв, Б. Пам’ятник саксофону/Б. Валеріїв//Житомирщина. – 2015. – 1 груд.(№125-126). – С. 10.