[ Додати новину ]

16 листопада обласна бібліотека для юнацтва запросила шанувальників   відвідати книжкову імпрезу «Польська література на наших полицях».

         Багато років триває діалог і співпраця між двома державами – Україною та Польщею. Це обумовлено спільними інтересами країн-сусідок, їхніми глибинними історичними та культурними зв’язками.  Польща посідає  нині одне із перших місць серед країн, де гостинно приймають на роботу та навчання   наших співвітчизників.

          Впроваджуються   українсько-польські обмінні молодіжні програми. Упродовж року Україною та Польщею їх реалізовано 56. ... Читати далі »

Переглядів: 40 | Додав: olezhon | Дата: 17.11.2017 | Коментарі (0)

 

Японія - дивовижна і загадкова країна, якою захоплюється чи не увесь світ. Вражають її досягнення в економіці, культурі, промисловості, науці і надсучасній техніці.

Багатьом Японія уявляється далекою і недосяжною, проте житомиряни успішно долають відстані і кордони. Цього літа старшокласники ЗОШ № 12 Анна Лук’янчук, Вероніка Пилипко, Тарас Гнелиця разом з директором житомирського благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» Євгенією Дончевою здійснили п’ятиденну подорож до країни, де сходить сонце. Зі своїми враженнями юні житомиряни завітали до бібліотеки на східну вечірку «Японія очима українців».

... Читати далі »

Переглядів: 49 | Додав: olezhon | Дата: 16.11.2017 | Коментарі (0)

 

                     

Заповітна мрія кожного старшокласника – вступити до вишу  і прожити студентське життя, яке асоціюються завжди з такими поняттями, як самостійність, молодість, веселощі, винахідливість, романтика, перше кохання...  Це час відкритих перспектив, можливість жити мріями про прекрасне майбутнє, вірою у здійснення всіх бажань.

         Напередодні головного студентського свята, Міжнародного дня студентів, що відзначається у всьому світі 17 листопада, в обласній бібліотеці для юнацтва  відбулась інтерактивна зустріч «Не тільки освіта: школярам про студентство».

         - Що означає бути сучасним студентом?

     &nb ... Читати далі »

Переглядів: 69 | Додав: olezhon | Дата: 15.11.2017 | Коментарі (0)

 

8 листопада о 15.00 в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась довгоочікувана подія. «Українська мова – як мед», – таку назву мала зустріч до Дня української писемності та мови з цікавими гостями, експертами у цій сфері. А завітали до нас Олена Павлова, журналістка і художниця та найвідоміший в українському інтернет-просторі котик на імя Інжир. Цей комікс-персонаж любить читати і розмовляти винятково українською мовою. «Українська мова створена, щоб говорити про кохання», ‑ під таким ... Читати далі »

Переглядів: 58 | Додав: olezhon | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

            

           3 листопада 2017 року обласна бібліотека для юнацтва долучилася до Всеукраїнської акції єднання "Україна моя вишивана". Ця масштабна патріотична акція стартувала 22 червня цього року у смт. Скала-Подільська Борщівського району на Тернопільщині. За задумом ініціаторів та організаторів народної майстрині Ірини Харатін та майстрині художньої вишивки Тетяни Дяківнич, вишивана карта України має об’єднати українців з різних регіонів нашої держави.

         Учнівська, студентська молодь, журналісти і всі небайдужі житомиряни, відгукнулися та долучилися до спільної ідеї за допомогою голки і нитки, з думками про Україну, вишити частинку полотна.

         Завітала на свято поетеса-аматорка Ольга Муженко. Вишиваючи карту, вона виконала власні вірші та пісні про Україну та її долю.

Це карту країни я шию,

І гарну я маю надію,

... Читати далі »
Переглядів: 25 | Додав: olezhon | Дата: 07.11.2017 | Коментарі (0)

 

21 жовтня 1672 року народився гетьман України Пилип Орлик. Бібліографічну розвідку до 345-річчя від дня його народження представили в обласній бібліотеці для юнацтва.

Майже забуте ім’я П.Орлика повернув Україні історик Ілля Борщак, який опинився у 20-х роках ХХ століття у вимушеній еміграції в Парижі. В архіві Міністерства закордонних справ Франції та у родинному замку графів Дантевіль він знайшов архів Пилипа і Григора Орликів і явив світу низку праць про гетьмана-вигнанця.

Пилип Орлик був дуже освіченою людиною: знав багато мов, мав величезну бібліотеку, в якій були твори Аристотеля, Цицерона, Геродота, Мольєра, Данте, Шекспіра, Монтеск’є, спогади П.Шевальє про козаків, витяги з Києво-Печерського Патерика Й. Горбінія та ін.

Він був відомий як автор літературних праць, мемуарів «Діаріуша» (щоденника подорожнього) (1720-1732), маніфесту «Вивід прав України» (1712р.), «Маніфесту до європейських урядів» (1712р.)

У 1706 році, в 34 роки, Пилип Орлик став генеральним писарем Війська З ... Читати далі »

Переглядів: 43 | Додав: olezhon | Дата: 30.10.2017 | Коментарі (0)

В рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва та Дню захисника України, 26 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва Григорій Цимбалюк презентував книгу «Рокада».

 

Маючи за плечима великий трудовий досвід, Григорій Миколайович від середини 90-х років присвятив себе прозі. Неодноразово публікувався в різноманітних вітчизняних антологіях, літературних журналах і газетах, а з 2003 року почали виходити його книги. Григорій Цимбалюк – упорядник і головний редактор альманаху «Житомирський феномен» (2008), нині на громадських засадах редагує журнал «Світло спілкування». Член Національної спілки письменників України. Учасник АТО. У вересні 2015 року Григорій Миколайович як рядовий солдат перебував у складі 50-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону біля Маріуполя. Повернувшись до Житомира, почав працювати над воєнною прозою «Рокада».

«Побачити це українське лихо крізь людські виміри – так міг тільки той письменник, який і раніше ніколи не збивався на пафос та дешевий сентимент, а був заглиблений у пізнання таємниць людської душі. Во ... Читати далі »

Переглядів: 77 | Додав: olezhon | Дата: 26.10.2017 | Коментарі (0)

Друзі, цікаві новинки для вас у стінах юнацької бібліотеки!

30 жовтня о 18.00 обласна бібліотека для юнацтва спільно з театром танцю «Енергія» запрошує вас зіграти в командну гру «Мафія», яка відбудеться в переддень святкування Хелловіна.

«Мафія» - це командна психологічна покрокова гра з детективним сюжетом, яка вражає своєю складністю і простотою водночас. Це гра для тих, хто шукає гострих відчуттів та вміє вчасно розпізнати брехню, для тих, хто може правильно висловити свою думку і викрити підступну мафію, яка сидить з ним за одним столом… Саме тому вона так популярна серед молоді.

Пояснити почуття, які відчувають в процесі гри учасники, неможливо. Тому краще один раз зіграти, ніж сто раз почути!

Якщо ви бажаєте побачити нові обличчя та розширити своє коло знайомств – ми чекаємо на вас!

... Читати далі »

Переглядів: 38 | Додав: olezhon | Дата: 24.10.2017 | Коментарі (0)

  

19 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва, Дню захисника України, відбулася зустріч учнівської молоді з членами Житомирського осередку національної скаутської організації України «Пласт» Леонідом Мацієвським та Ліною Закревською.

Всебічне патріотичне виховання молоді у такий непростий час чи не найактуальніше завдання суспільства.

 Саме з цією метою колись і була заснована організація «Пласт», яка на сьогодні діє у 24 регіонах України та ... Читати далі »

Переглядів: 43 | Додав: olezhon | Дата: 20.10.2017 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 45 46 »