[ Додати новину ]

 

В рамках «Клубу Активної Громади» був проведений тренінг для молодих та активних людей на тему «Інструменти впливу на владу». Під час тренінгу обговорили десять найбільш популярних інструментів участі у роботі влади, детально розглянувши два найбільш важливі: публічні консультації та інформаційний запит. Також учасники отримали газети «Наші вісті» від Інституту «Республіка». Координатор Олексій Проноза презентував учасникам новий інструмент - «Публічні консультації» та провів тестовий варіант онлайн-консультації, яка дала змогу учасникам тренінгу висловити власну думку щодо обговорюваного питання, а також познайомитися з особливостями роботи сайту «Ваша думка». Також учасники говорили на тему інформаційного запиту як найбільш поширеного та ефективного інструменту активіста. Олексій Проноза розповів про власний досвід використання даного інструменту участі, а молоді люди під час практичної вправи навчилися розробляти запит та презентували свої напрацювання. По закінченню тренінгу найактивніші учасники були нагороджені призами від «Клубу Активної Громади».

Нагадуємо, «Клуб Активної Громади» проходить щочетверга з 11: ... Читати далі »

Переглядів: 7 | Додав: olezhon | Дата: Вчора | Коментарі (3)

 

Переглядів: 8 | Додав: olezhon | Дата: 19.04.2018 | Коментарі (0)

 

12 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулось чергове засідання «Клубу Активної Громади» Житомира. Засновники КЛУБУ мають на меті об’єднати усіх охочих громадян розвивати своє місто.

Модератор заходу, регіональний координатор ВІ «Активна громада» у Житомирі, голова громадської організації «Молодь за єдину Україну», член Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України Олексій Проноза презентував присутнім новий інструментарій «Публічні консультації». 

https://www.facebook.com/libraryyun/notifications/?section=activity_feed&subsection=mention&ref=notif&target_story=S%3A_I100004993999358%3A959727054203752.

Разом з колегами він протестував сайт «Ваша думка», де розміщені рекомендації з проведення консультацій та вивчення думки громадян. Сайт в онлайн-режимі візуалізує результати консультації.

Міні-консультація дає можливість у т ... Читати далі »

Переглядів: 11 | Додав: olezhon | Дата: 17.04.2018 | Коментарі (0)

 

Кожен регіон, окрім державних символів, має свою атрибутику і Житомирська область не виняток. Вона також має свій герб і прапор, який був затверджений 11 квітня 2003р. рішенням восьмої сесії Житомирської обласної ради XXIV скликання.

12 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась історична розвідка «Символи Житомирщини» до 15-річчя від дня затвердження герба і прапора Житомирської області.

На захід було запрошено Петра Рудницького, який майже 25 років працював на посаді заступника голови Житомирської обласної ради та брав участь у затвердженні герба та прапора Житомирської області.

Петро Петрович розповів про історію виникнення ідеї запровадження обласної символіки. Після прийняття Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» всі області почали активно працювати над створенням власних гербів. Житомирщина відразу включилась в процес та упродовж року вивчала досвід інших регіонів. Першим кроком було створення робочої групи з депутатів, які працювали над цим питанням і згодом оголосили конкурс на кращі пропози ... Читати далі »

Переглядів: 19 | Додав: olezhon | Дата: 13.04.2018 | Коментарі (0)

 

Останнім часом підлітки намагаються реалізувати своє бажання працювати під час канікул і отримувати гідну заробітну плату. Перш ніж розпочати пошуки роботи, корисно ознайомитися з положеннями Кодексу законів про працюУкраїни та деяких інших нормативно-правових актів.

Тому 11 квітня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась інтерактивна зустріч зі старшокласниками «Трудові права неповнолітніх». Спікерами заходу стали Анна Савицька та Ольга Сейко, спеціалісти Головного управління юстиції в Житомирській області

Фахівці зазначили, перш за все, що бажання працювати має бути виявленням вільного права. А необхідність людини працювати має бути обумовлена певними мотивами. Згідно Загальній Декларації прав людини, молоді люди, які досягли 15 років, для влаштування на роботу мають отримати усну або письмову згоду одного із батьків. Кодекс законів про працю передбачає категорії робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років. Щорічна основна відпустка для неповнолітніх працівників становить 31 календарний день в зручний для підлітка час. Спеціалісти зв ... Читати далі »

Переглядів: 41 | Додав: olezhon | Дата: 12.04.2018 | Коментарі (0)

 

5 квітня в бібліотеці для юнацтва зустрічалися з письменником Михайлом Пасічником, який напередодні відсвяткував своє 65-річчя. «Уся моя душа в жагучім цвіті» – такою була тема зустрічі, під час якої Михайло Павлович поділився зі старшокласниками та містянами своїми здобутками та творчими планами.

У теплій і гостинній атмосфері автор з нотками ностальгії пригадував свої перші кроки в поезії, перший візит до школи, перше кохання, першу зустріч з майбутньою дружиною… Михайло Павлович декламував вірші, ділився з молоддю джерелами творчого натхнення, секретами віршування та разом з учасниками зустрічі провів поетичний експромт зі складання вірша. «Мій творчий процес відбувається не за столом, а у дорозі – там я пишу. Але без блокнота і ручки. Я запам’ятовую. З’являється думка, образ, метафора... Тоді я запам’ятовую одну-дві строфи. Приходжу додому і записую. А далі, залежно від того, як вимагає вірш – чи продовжую його, чи зупиняюся на тому, що вже є» – ділився автор з гостями рецептом успіху. Успіху, котрий визнають і котрим пишаються земляки.

Михайло Пасічник знаний в Україні не лише як поет-лірик, а й як поет-патріот. Присутні мал ... Читати далі »

Переглядів: 33 | Додав: olezhon | Дата: 09.04.2018 | Коментарі (0)

 

4 квітня 2018 року у Великодню Середу в бібліотеці для юнацтва було проведено майстер-клас з писанкарства «Розмалюю писанку, розмалюю…».

Що собою являють геометричний, зооморфний, пейзажний орнаменти та християнські символи, які обереги і символи на здоров'я, довге і щасливе життя використовують при виготовленні писанки в Україні – про це присутнім розповіла Галина Володимирівна Ямчинська – доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка. Вона звернула увагу на те, що писанкарство, як старовинне мистецтво, сягає корінням в історичне минуле наших предків, продовжує жити, і його необхідно зберегти як складову духовної спадщини.

Досвідчена майстриня декоративно-ужиткового мистецтва допомогла кожному учаснику розписати унікальні писанки-обереги.

Захід відбувся на підтримку хворого Євгена Дерев’янка – учня Житомирського вищого професійного училища-інтернату. Доброзичливий, ввічливий, завжди життєрадісний Єв ... Читати далі »

Переглядів: 28 | Додав: olezhon | Дата: 05.04.2018 | Коментарі (0)

 

Уже вкотре в Житомирі проходить Всеукраїнський літературний фестиваль «Шодуарівська альтанка», який збирає поетів та прозаїків з різних куточків України. Це гарна нагода житомирянам поспілкуватися з творцями високої поезії та прози. Фестиваль тривав два дні. 1 квітня місцем зустрічі «Шодуарівської альтанки» стала обласна бібліотека для юнацтва.

У форматі вільного мікрофону на імпровізованому майданчику лунали найкращі твори учасників фестивалю. Всі активно долучилися до обговорення поезії Ірини Паламарчук, Аліни Данило, Віктора Мартиненка. Найбільше вразив учасників зустрічі Велеслав Постернак, який виконав ряд музичних творів на оригінальному інструменті – варгані. Особливої вишуканості зустрічі додав виступ віолончеліста Богдан Кравчука та гітариста Ярослава Кравчука.

Керівник фестивалю, житомирський поет Вадим Жалюк, зазначив, що обласна бібліотека для юнацтва щомісячно гостинно зустрічає читців рідного краю, які мають свій стиль написання, індивідуальні уподобання. Але об’єднує всіх одне – любов до поетичного слова, намагання вдосконалюватися ... Читати далі »

Переглядів: 86 | Додав: olezhon | Дата: 03.04.2018 | Коментарі (0)

 

Сміх озброює і сміх знезброює.

Сміх маскує і сміх зриває маску.

Сміх зцілює і сміх ранить.

Народна мудрість

 

Всі ми вже звикли до того, що 1 квітня,в День сміху та гумору, слід обов’язково пожартувати з друзями, рідними, колегами, розіграти їх. Зрозуміло, що жарт має бути доречним та без негативних наслідків (на зразок синців у жартівника чи серцевого нападу в людини, яку розіграли).

Ніхто, мабуть, сьогодні і не замислюється, звідки прийшло це свято та наскільки корисний сміх для людини.

Дня сміху немає у жодному календарі знаменних дат і свят, але його можна віднести до міжнародного, оскільки відмічають його і в Європі, і навіть на Сході. У різних країнах традиції першоквітневих обманів мають свій національний колорит. В Україну це свято прийшло з Німеччини, ймовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще днем брехунів. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. У сучасній варіації свято супроводжується р ... Читати далі »

Переглядів: 21 | Додав: olezhon | Дата: 03.04.2018 | Коментарі (0)

 

30 березня в бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг за програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього».

Що робити, якщо банк збанкрутував, яких правил безпеки потрібно дотримуватись під час користування банківськими картками, як уникнути фінансового шахрайства – про це та багато інших питань дізнавалися учасники тренінгу.

Тренерки Олена Остапчук та Наталія Тарасенко наголосили присутнім слухачам поважного віку на необхідності управління щомісячними доходами та витратами, підказали способи більш ефективного управління власними коштами, можливі шляхи збільшення доходів, оптимізації власних витрат через об’єднання спільних зусиль. Вони також розповіли, як здійснюється в нашій державі захист споживачів фінансових послуг, куди звернутися за допомогою.

Слухачі поділися своїми історіями відносин з фінансовими установами. Особливий інтерес і активність учасники тренінгу виявили, розглядаючи питання про види та умови депозитів, банківські картки, фінансові послуги з підвищеним ризиком.

... Читати далі »

Переглядів: 24 | Додав: olezhon | Дата: 02.04.2018 | Коментарі (0)

1 2 3 ... 51 52 »